top of page
DZT_Header_EM2024_1600x90032_edited.png

EURO2024

Kolín n/Rýnem

German soccer fan cheers for his national team ©AdobeStock (Jacob Lund)

Kolín n/Rýnem

Kolín n/Rýnem

Spolková země:

Místní obyvatelé Kolína nad Rýnem jsou pro svůj tým 1. FC Köln stejně nadšení jako pro svou katedrálu a karneval. Návštěva města je úplná až po ochutnání piva Kölsch a projížďce po Rýnu.

A kdo to stojí u postranní čáry během domácích zápasů? Geißbock Hennes, živý kozlík, maskot 1. FC Kolín nad Rýnem, je pojmenován po bývalém trenérovi Hennesi Weisweilerovi. Hennes jde s dobou: má vlastní stránku na Facebooku a webovou kameru ve svém výběhu v zoo. Věrnost kolínských fanoušků svému tradičnímu klubu je patrná z emocí, které zaplavují stadion, když se zápalem zpívají hymnu FC. Tým má téměř 1 000 fanouškovských klubů. Sportovní fanoušci z celého světa by měli navštívit Německé muzeum sportu a olympijských her v Kolíně nad Rýnem. Muzeum poskytuje vzrušující pohled do historie sportu a hřiště na střeše s fantastickým výhledem vybízí k aktivnímu zapojení.

Kolín nad Rýnem: město se slavnou katedrálou

Kolín a řeka Rýn jsou prakticky jedno a totéž. Projížďka lodí po Rýnu vám poskytne nejkrásnější panoramatický výhled na katedrálu, Altstadt a Kranhäuser. Pokud máte čas, udělejte si výlet do Brühlu, kde si děti i dospělí mohou užít zábavní park Phantasialand.

MĚSTO & TURISTIKA

PRO FANOUŠKY

Fun zones

Kolín n/Rýnem

Fan Zone Heumarkt

Srdcem festivalu EURO 2024 v Kolíně nad Rýnem bude Fan Zone Heumarkt. Vezměte své přátele, rodinu a kolegy a připojte se k tisícům dalších fanoušků, abyste si užili EURO. Fan Zone bude otevřena po všech 31 dní konání turnaje a bude ideálním místem, kde se můžete zastavit a užít si "kölsche" atmosféru při sledování všech zápasů EURO 2024 na obrazovkách nebo předvést své dovednosti v některé z různých aktivit souvisejících s fotbalem přímo na místě.


Otevírací doba: 14. června - 14. července, denně
Volný vstup, není nutná vstupenka!
>> mapa


Hlavní aktivity

  •  Fotbalové aktivity

  • DJ sety a zábavný program

  • Jídlo a nápoje

  • Obrazovky pro sledování všech zápasů EURO 2024

Fan zone Tanzbrunnen


Oficiální veřejné promítání  se koná v ikonickém prostředí Kolína nad Rýnem. Vychutnejte si krásný výhled na řeku Rýn s kolínskou katedrálou (Kölner Dom), která je součástí světového dědictví UNESCO, a sledujte největší zápasy turnaje v přímém přenosu na obřích obrazovkách. Očekávejte živou hudbu, program na pódiu a eklektickou atmosféru, která se vyrovná jakémukoli stadionu.


>> mapa


Následující zápasy se budou živě promítat v prostoru pro veřejnost:

  • Zápasy hrané na stadionu v Kolíně nad Rýnem

  • Zápasy Německa

  • Další zápasy budou upřesněny

Vstup zdarma, není třeba žádná vstupenka!

Cestovní výhody pro držitele vstupenek

Cestování vlakem a veřejnou dopravou bude nejpohodlnější a nejudržitelnější možností cestování. Naštěstí budou mít držitelé jízdenek EURO 2024 přístup ke zlevněným vnitrostátním a mezinárodním vlakovým jízdenkám a také 36hodinovému cestovnímu pasu na veřejnou dopravu!

Interrail Pass EURO 2024

DB Ticket EURO 2024

Jízdenka na 36 hodin - MHD region

Official EURO 2024 APP

Stadion:

RheinEnergieStadion

Kapacita:

47000

Mapa

O stadionu


Kolínský stadion, jedno z tradičních dějišť EURO 2024, byl zrekonstruován pro zápasy mistrovství světa ve fotbale v roce 2006.

Je to již třetí sportoviště, které bylo postaveno na stejném místě; nejprve zde byl Sportpark Müngersdorf, dokončený v roce 1923, a poté Müngersdorfer Stadion, který byl otevřen v roce 1975 a na kterém se odehrály dva zápasy na mistrovství Evropy 1988.

Obecně je stadion známý jako domácí hřiště 1. FC Kolín nad Rýnem, je však všestranným sportovištěm. Hostil americký fotbal a lední hokej, stejně jako koncerty skupin jako Pink, Rolling Stones nebo Pink Floyd.


Parkování na stadionu


Veřejné parkoviště na stadionu v Kolíně nad Rýnem je nyní možné si předem rezervovat za 24 eur na zápas podle pořadí příchodu.

Mějte na paměti, že jízda autem na stadion se obecně nedoporučuje a důrazně doporučujeme v den zápasu využít veřejnou dopravu. Pokud řídíte, sdílejte auto s přáteli nebo rodinou, abyste tuto možnost využili co nejlépe a zajistili si společný příjezd.

booking

Ubytování

Kolín n/Rýnemlogo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page