top of page
Vyhledat

Zámky Augustusburg a Falkenlust v Brühlu, UNESCO

Aktualizováno: 28. 12. 2023


UNESCO památky Bruhl
Zámky Augustusburg a Falkenlust v Brühlu, zdroj: openai.com

Zámky Augustusburg a Falkenlust v Brühlu jsou pozoruhodnými příklady rané rokokové architektury, které jsou uznávány pro svůj historický a umělecký význam:


Historický význam: Tyto paláce byly postaveny na počátku 18. století. Představují jedny z prvních příkladů rokokové architektury v Německu. Zvláště pozoruhodný je palác Augustusburg, známý také jako zámek Augustusburg, který od roku 1949 po několik desetiletí využíval německý spolkový prezident a spolková vláda k reprezentačním účelům.


Architektonické a umělecké zásluhy: Tyto stavby jsou proslulé tím, že spojují různé prvky umění a architektury a vytvářejí tak soudržný a elegantní celek. Kombinace architektury, sochařství, malířství a zahradního designu v těchto palácích je příkladem vznešenosti rokokového stylu a pozornosti věnované detailům.Statut světového dědictví UNESCO: V roce 1984 byly paláce Augustusburg a Falkenlust spolu se zahradami a parky zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Toto uznání podtrhuje jejich mimořádnou univerzální hodnotu a potřebu zachovat je pro budoucí generace.


Kulturní význam: Augustusburský palác a jeho parky slouží také jako místo konání koncertů v Brühlově paláci, což dokládá jejich trvalý význam jako kulturních center. Tím je zdůrazněna jejich role nejen jako historických památek, ale také jako aktivních účastníků současných kulturních aktivit.

UNESCO Bruhl

Tyto paláce v idylickém městečku Brühl v Porýní nabízejí pohled do bohatého světa německého rokokového umění a architektury a odrážejí vytříbený vkus a umělecké úspěchy své doby.Více informací na www.schlossbruehl.de/en_home
204 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page