top of page
Ramsau b.Berchtesgaden_Nationalpark_Hintersee_Rast_auf_dem_Bodensee-Königssee-Radweg.jpg

Inspirace a aktivity

Aktivní dovolená

Bodensee-Königssee-Radweg: Couples take a break at Hintersee, Günter Standl

Německo na kole

Německo má více než 76 000 kilometrů značených cyklostezek a cyklotras.

 Venkov, města, kuchyně nebo kultura: každá z více než 250 dálkových cyklistických tras v Německu je plná svých jedinečných zajímavostí

cycle_edited.jpg

Cykloturistika v Německu

Cykloturistika v Německu je velmi populární díky své rozmanitosti krajiny, dobře udržovaným cyklostezkám a cykloturistické infrastruktuře. Německo nabízí mnoho možností pro cyklisty různého věku a dovedností.

Zde je několik známých cykloturistických tras v Německu:

Cyklostezka Lab (Elberadweg): Tato trasa je jednou z nejpopulárnějších cyklistických tras v Evropě. Začíná v horách Krkonoše na česko-německé hranici a pokračuje podél řeky Labe až do přístavního města Cuxhaven na severním pobřeží Německa. Turisté projíždějí malebnými vesnicemi, historickými městy a mají možnost navštívit známá místa, jako je Drážďany a Hamburk.

Cyklostezka Mořská cesta (Ostseeküsten-Radweg): Tato trasa vede podél pobřeží Baltského moře a propojuje německé přímořské oblasti. Cyklisté mohou objevovat písečné pláže, klifové útesy, malé rybářské vesnice a přístavní města. Trasa vede přes známá místa, jako je Lübeck, Rostock a ostrov Rujána.

 

Cyklostezka Rýna (Rheinradweg): Tato trasa sleduje tok řeky Rýn a nabízí nádherné výhledy na vinice, hradní zříceniny a historická města. Začíná ve švýcarském městě Andermatt a pokračuje přes Německo až do nizozemského Rotta. Turisté mohou navštívit známá místa, jako je Katedrála v Kolíně nad Rýnem, Lorelei a Düsseldorfské přístavní město.

 

Cyklostezka Bodamské jezero (Bodensee-Radweg): Tato trasa obklopuje Bodamské jezero, které leží na hranici mezi Německem, Švýcarskem a Rakouskem. Cyklisté projíždějí malebnými městy, jako je Konstanz, Bregenz a Friedrichshafen, a mají možnost vychutnat si krásnou krajinu jezera a Alp.

 

Cyklostezka Dunaj - Tato trasa vede podél řeky Dunaj a propojuje Německo s Rakouskem. Nabízí malebné scenérie, historická města a přístup k mnoha kulturním památkám.

 

Bavorský les - Tato oblast na jihovýchodě Německa nabízí rozmanité terény pro cyklisty. Zde můžete objevovat horské stezky, lesy a malebná městečka.

 

Ostfriesland - Nachází se na severu Německa a je známé svými rovinatými krajinami a malebnými vesnicemi. Zde můžete cyklovat podél pobřeží Severního moře a objevovat

Tyto jsou jen některé z mnoha cykloturistických tras, které lze v Německu objevovat. Je důležité si zvolit trasu odpovídající vašim schopnostem a zájmům a také mít na paměti pravidla bezpečnosti při jízdě na kole.

Videotrasy Německo

Výlet na kole po lázeňském městě Baabe

Objevte Německo, prázdninovou destinaci

logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page