top of page
DZT_Header_EM2024_1600x90032_edited.png

EURO2024

Düsseldorf

German soccer fan cheers for his national team ©AdobeStock (Jacob Lund)

Düsseldorf

Spolková země:

Düsseldorf, hlavní město Severního Porýní-Vestfálska, se řadí na přední místa v oblasti moderní architektury a umění. Fotbal má zde hluboké kořeny a podporu známé düsseldorfské punkové kapely Toten Hosen.

Fotbal a punk se k sobě skvěle hodí, alespoň v Düsseldorfu. Když Fortuna při domácích zápasech burcuje své fanoušky na tribunách, znějí písně známé düsseldorfské punkové kapely Toten Hosen. Členové kapely se sami prohlašují za fanoušky Fortuny. Dokonce i DJ Opa na stadionu hraje punkovou, ska a rockovou hudbu. Přestože Fortuna zaznamenala svůj poslední velký úspěch před časem, fanoušci tohoto tradičního klubu založeného v roce 1895 zůstávají stále věrní.

Düsseldorf: nejdelší bar na světě

Düsseldorf se řadí na přední místa v oblasti architektury, ale i pivovarnictví. Ideální je procházka po Altstadtu s nádhernými měšťanskými domy. Přes den navštivte trh na náměstí Carlsplatz. Večery je nejlepší trávit v některé z mnoha kaváren a restaurací. V "nejdelším baru na světě" se pije tradiční pivo Altbier - v Altstadtu se nachází zhruba 260 hospod a barů. Chcete-li zažít autentický zážitek, navštivte některý z řemeslných pivovarů, z nichž většina byla založena v 19. století.

MĚSTO & TURISTIKA

PRO FANOUŠKY

UBYTOVÁNÍ & SLUŽBY

MĚSTO & TURISTIKA

PRO FANOUŠKY

Fun zones

Düsseldorf

Fan Zone Schauspielhaus


Fan Zone s výhledem na Schauspielhaus (státní divadlo), jednu z nejznámějších budov ve městě, bude sloužit jako kulturní centrum pro EURO 2024 v Düsseldorfu. Mimořádná fasáda Schauspielhausu bude osvětlena a oživena místními umělci z kulturní a hudební scény města. Kromě toho bude připraven kvalitní kulturní program, včetně jedinečného divadelního představení "Víra. Láska. Fotbal", které exkluzivně nastudoval soubor Schauspielhausu.

Hra bude mít premiéru na konci května a bude se pravidelně hrát po celou dobu turnaje.


Otevřeno: 14. června - 14. července, denně


>> mapa


Fan Zone Burgplatz


Fan Zone Burgplatz se nachází v samém srdci města a nabízí spoustu zábavy pro každého návštěvníka. Je to místo setkávání fotbalových fanoušků, kde bude k dispozici také pódium s vystoupením skvělých hudebních skupin a místních umělců, kulturní vystoupení a interaktivní aktivity. Ve Fan Zone se budou také promítat všechny zápasy EURO 2024, takže s rostoucím očekáváním bude co objevovat a zažívat.


Otevřeno: 14. června - 14. července, denně


>> mapa


Veřejné promítání Rheinufer


Veřejný areál Rheinufer má výjimečnou polohu, na jejímž pozadí se nachází zemský parlament, Rýnská věž a most Rheinknie, a vytváří tak jedinečnou atmosféru pro sledování fotbalu. Budete zde moci sledovat všechny zápasy Německa i ty, které se odehrávají v düsseldorfské aréně. Další projekce mohou být oznámeny v období před turnajem.


>> mapa

Cestovní výhody pro držitele vstupenek

Cestování vlakem a veřejnou dopravou bude nejpohodlnější a nejudržitelnější možností cestování. Naštěstí budou mít držitelé jízdenek EURO 2024 přístup ke zlevněným vnitrostátním a mezinárodním vlakovým jízdenkám a také 36hodinovému cestovnímu pasu na veřejnou dopravu!

Interrail Pass EURO 2024

DB Ticket EURO 2024

Jízdenka na 36 hodin - MHD region

Official EURO 2024 APP

Stadion:

Merkur Spiel-Arena

Kapacita:

47000

Mapa

O stadionu


Düsseldorf Arena byla postavena v letech 2002 až 2004 na místě starého Rheinstadionu, kde se hrálo mistrovství světa ve fotbale 1974 a mistrovství Evropy 1988.  Stadion má zatahovací střechu.

V düsseldorfské aréně se konaly také zápasy amerického fotbalu, koncerty a boxerské zápasy, včetně písňové soutěže Eurovize 2011 po vítězství Německa v roce 2010 s písní Satellite od Leny.


Parkování na stadionu


Veřejné parkoviště u düsseldorfské arény si nyní můžete předem rezervovat za 24 eur na zápas podle pořadí příchodu.

Mějte na paměti, že jízda autem na stadion se obecně nedoporučuje a důrazně doporučujeme v den zápasu využít veřejnou dopravu. Pokud řídíte, sdílejte auto s přáteli nebo rodinou, abyste tuto možnost využili co nejlépe a zajistili si společný příjezd.

booking

Ubytování

Düsseldorflogo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page