top of page
DZT_Header_EM2024_1600x90032_edited.png

EURO2024

Mnichov

German soccer fan cheers for his national team ©AdobeStock (Jacob Lund)

Mnichov

Spolková země:

Hlavní město Bavorska má jeden z nejlepších fotbalových klubů na světě, ale díky mnoha památkám, fascinující kultuře a prostým radostem je Mnichov ještě zajímavější.

Žádný fotbalový klub nezískal tolik národních titulů jako FC Bayern Mnichov. Kromě domácího stadionu Allianz Arena je oblíbeným místem setkávání fotbalistů balkon radnice, kde je lze vidět mávat svým fanouškům při mistrovských oslavách.

S 300 000 nadšenými členy je FC Bayern Mnichov největším sportovním klubem na světě. V Mnichově však nefandí pouze fanoušci Bayernu v červených dresech, ale uvidíte zde také bílou a modrou barvu jejich rivala, TSV 1860 Mnichov. I "Lvi" mají početnou fanouškovskou základnu.

Mnichov: bavorská metropole na úpatí Alp

Hlavní město Bavorska má jeden z nejlepších fotbalových klubů na světě, ale díky mnoha památkám a fascinující kultuře je Mnichov zajímavý i pro ty, kteří fotbalu nefandí.
Podívejte se, jak kdysi cestovali králové a knížata, v Marstallmuseu v zámku Nymphenburg se sbírkou velkolepých kočárů. Samotný palác je zážitkem: během 200 let se z malého venkovského sídla stal jeden z nejvýznamnějších paláců v Německu.
A co musíte při návštěvě Mnichova ochutnat? Určitě pivo Weissbier, které spolu s typickým preclíkem a klobásou Weisswurst budou tvořit ideální trojici.

Program & zápasy

Datum
Skupina
Zápas
06/14/2024
A
Německo - Skotsko
06/17/2024
E
Rumunsko - Ukrajina
06/20/2024
C
Slovinsko - Srbsko
06/25/2024
C
Dánsko - Srbsko

MĚSTO & TURISTIKA

PRO FANOUŠKY

Fun zones

Mnichov

Pod heslem "Mnichov slaví Evropu" jsou všichni zváni, aby se v Olympiaparku zapojili do akce s rodinou, přáteli i fanoušky! Ve fanouškovské zóně budete moci sledovat všechny zápasy EURO 2024 na velké obrazovce na Olympijském jezeře.

Čeká vás také mnoho interaktivních zážitků pro všechny věkové kategorie, živá hudba a vystoupení nejen místních umělců. Čeká na vás také spousta fotbalových aktivit a vynikající kulinářské pochoutky, které můžete ochutnat.


Fan Zone Olympiapark


V centru Olympiaparku se nachází náměstí Hans-Jochen-Vogel-Platz, které je srdcem fotbalové horečky a kde můžete sledovat všechny zápasy v přímém přenosu.


>> mapa


Otevírací doba: 14. června - 14. července, denně

Volný vstup, není nutná vstupenka!

Hlavní aktivity

  •  Hostující kapely napříč všemi žánry od mainstreamu po alternativu 

  • Zdravotní lekce, včetně jógy, fitness, dětských lekcí a dalších aktivit

  • Fotbalové aktivity, včetně malého hřiště, freestylu, workshopů a dalších aktivit 

  • Poetry slam, divadelní představení, stand-up comedy a kino pod širým nebem

  • turnaje v elektronických sportech 

  • živé rozhovory a podcasty

Cestovní výhody pro držitele vstupenek

Cestování vlakem a veřejnou dopravou bude nejpohodlnější a nejudržitelnější možností cestování. Naštěstí budou mít držitelé jízdenek EURO 2024 přístup ke zlevněným vnitrostátním a mezinárodním vlakovým jízdenkám a také 36hodinovému cestovnímu pasu na veřejnou dopravu!

Interrail Pass EURO 2024

DB Ticket EURO 2024

Jízdenka na 36 hodin - MHD region

Official EURO 2024 APP

Stadion:

Allianz Arena

Kapacita:

67000

Mapa

O stadionu

Mnichovská fotbalová aréna bude prvním stadionem v historii, který bude hostit zápasy na po sobě jdoucích EURO poté, co se na ní odehrály tři zápasy ve skupině UEFA EURO 2020, všechny za účasti Německa, a navíc čtvrtfinálové vítězství pozdějších vítězů 2:1 nad Belgií.

Stadion zažil od svého otevření v roce 2005 řadu dramat, v neposlední řadě finále Ligy mistrů UEFA v roce 2012, kdy Chelsea nedala přednost domácímu prostředí a porazila Bayern na penalty.


Parkování na stadionu

Veřejné parkoviště u mnichovské fotbalové arény je nyní k dispozici k předběžné registraci za 24 eur na zápas podle pořadí příchodu a obsloužení.

Jen mějte na paměti, že jízda autem na stadion se obecně nedoporučuje a důrazně doporučujeme v den zápasu využít veřejnou dopravu. Pokud řídíte, sdílejte auto s přáteli nebo rodinou, abyste tuto možnost využili co nejlépe a zajistili si společný příjezd.

booking

Ubytování

Mnichovlogo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page