top of page
DZT_Header_EM2024_1600x90032_edited.png

EURO2024

Gelsenkirchen

German soccer fan cheers for his national team ©AdobeStock (Jacob Lund)

Gelsenkirchen

Spolková země:

Těžba uhlí je minulostí: jámy byly přeměněny na zážitkové parky. Dnes je Gelsenkirchen metropolí Porúří s bohatou kulturní nabídkou, v neposlední řadě s fotbalovou kulturou.

V Gelsenkirchenu jde především o Schalke. Ačkoli to byl kdysi jen název čtvrti, dnes je synonymem pro město a jeho fotbalový klub FC Schalke 04. Tým byl založen v roce 1904 a dnes je jedním z nejúspěšnějších tradičních klubů v Německu - nemluvě o jednom z největších sportovních klubů na světě, který má 170 000 členů. Fanoušci Schalke pravidelně zaplňují domácí stadion Veltins-Arena, který má kapacitu přes 60 000 diváků. Před každým výkopem je slyšet jejich zpěv Steigerlied.

Gelsenkirchen: město průmyslu i aktivního odpočinku

Fotbal je v Gelsenkirchenu velmi důležitý, ale není to jediné téma. Město je součástí metropolitní oblasti Porúří a pyšní se dlouhou průmyslovou historií, především díky těžbě uhlí. Poslední důl byl uzavřen v roce 2000. Dnes jsou bývalé výsypky Rheinelbe a Rungenberg vyhlídkovými místy a rekreačními oblastmi na „Stezce průmyslového dědictví“. Zde se můžete seznámit s celou oblastí nebo navštívit koncert v amfiteátru.

EURO 2024 - Týmy a program

16. 6. neděle, 21:00: Srbsko - Anglie

20. 6. čtvrtek, 21:00: Španělsko - Itálie

26. 6. středa, 21:00: Gruzie - Portugalsko


30. června: osmifinále

MĚSTO & TURISTIKA

PRO FANOUŠKY

UBYTOVÁNÍ & SLUŽBY

MĚSTO & TURISTIKA

PRO FANOUŠKY

Fun zones

Gelsenkirchen

Fan Zone Nordsternpark


Nordsternpark bude ideálním místem, kam se můžete vydat s přáteli, rodinou a kolegy během celého turnaje.


Otevřeno: 14. června - 14. července, denně

Volný vstup, není nutná vstupenka!

Hlavní aktivity

  • Aktivity spojené s fotbalem

  • Program na pódiu (hudba, rozhovory a hry)

  • Aktivity s místními partnery, jako je Schalke 04

  • Jídlo a pití

  • Sports Lounge

  • .... a ještě mnohem více!

>> mapa


Veřejné promítání v amfiteátru na jihu Nordsternparku!

Každý zápas hraný v Areně AufSchalke a zápasy s německou účastí budou pro tisíce fanoušků vysílány živě na obří obrazovce. Mezi zápasy a zábavným programem v amfiteátru si udělejte čas a pokochejte se krásným výhledem na kanál Rýn-Herne.

Cestovní výhody pro držitele vstupenek

Cestování vlakem a veřejnou dopravou bude nejpohodlnější a nejudržitelnější možností cestování. Naštěstí budou mít držitelé jízdenek EURO 2024 přístup ke zlevněným vnitrostátním a mezinárodním vlakovým jízdenkám a také 36hodinovému cestovnímu pasu na veřejnou dopravu!

Interrail Pass EURO 2024

DB Ticket EURO 2024

Jízdenka na 36 hodin - MHD region

Official EURO 2024 APP

Stadion:

Veltins-Arena

Kapacita:

50000

Mapa

O stadionu


Arena AufSchalke byla otevřena v roce 2001 jako víceúčelové hřiště se zatahovací střechou a výsuvným hřištěm. Pořádaly se v ní významné zábavné akce a sloužila jako jedno z dějišť mistrovství světa v ledním hokeji v roce 2010.

V roce 2004 vyhrálo Porto v Gelsenkirchenu finále Ligy mistrů UEFA, když v Areně AufSchalke porazilo Monako. O dva roky později se na tomto hřišti odehrály čtyři zápasy skupinové fáze mistrovství světa ve fotbale 2006 a Portugalsko zde uspělo ve čtvrtfinálovém rozstřelu proti Anglii.


Parkování na stadionu


Možnosti parkování na veřejných parkovištích budou velmi omezené, a proto důrazně doporučujeme, abyste v den zápasu využili veřejnou dopravu.

U stadionu bude k dispozici omezený počet placených veřejných parkovacích míst, která je nutné předem rezervovat. Podrobnosti budou majitelům vstupenek brzy zaslány e-mailem.

booking

Ubytování

Gelsenkirchenlogo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page