top of page
DZT_Header_EM2024_1600x90032_edited.png

EURO2024

Dortmund

German soccer fan cheers for his national team ©AdobeStock (Jacob Lund)

Dortmund

Spolková země:

Vášniví: tak by se dali nejlépe popsat fanoušci Borussie Dortmund. Kromě nadšení pro fotbal je toto město v Porúří známé svou bohatou průmyslovou historií.

Südkurve! Toto jediné slovo symbolizuje to, co dělá fotbalové fanoušky Dortmundu tak nadšenými pro jejich sport. Domácí zápasy Borussie Dortmund na vestfálském stadionu Signal Iduna Park jsou vášnivou událostí. Moře černo-zlatě oděných fanoušků a mohutný sbor zpívající týmovou hymnu jsou na Südkurve, největší fotbalové aréně v Německu, standardem. Tento "chrám fotbalu" pojme více než 80 000 diváků a časopis The Times jej označil za nejkrásnější stadion na světě. Není divu, že v Dortmundu sídlí Muzeum německého fotbalu.

Dortmund: centrum moderního umění

Určitě navštivte legendární „Dortmunder U“. Toto 9 metrů vysoké pozlacené písmeno se nachází na vrcholu věže bývalého pivovaru. Z jeho firemního loga se stala dominanta města. V této budově se již pivo nevaří, místo toho byl prostor přetvořen na centrum umění a kreativity a stal se důležitou součástí dortmundské kulturní scény. Sídlí zde také muzeum Ostwall a jeho sbírka moderního umění. Mezi obrazy najdete díla Marca Chagalla, Paula Kleea a Pabla Picassa.

Program & zápasy

Datum
Skupina
Zápas
06/15/2024
B
Itálie - Albánie
06/18/2024
F
Turecko - Gruzie
06/22/2024
F
Turecko - Portugalsko
06/25/2024
D
Francie - Polsko

MĚSTO & TURISTIKA

PRO FANOUŠKY

Fun zones

Dortmund

Díky fanouškovské zóně na náměstí Friedensplatz a veřejné vyhlídce ve Westfalenparku nabízí Dortmund ne jedno, ale hned dvě hlavní festivalová místa s pestrou nabídkou programů pro každého. Kromě široké škály aktivit ve Fan Zone nabízí Public Viewing také speciální dětskou a rodinnou zónu a vybrané dny živé hudby.


>> mapa


Otevírací doba: 14. června - 14. července, denně

Volný vstup, není nutná vstupenka!

Hlavní aktivity

  • Různé fotbalové aktivity, jako jsou miniturnaje a stolní fotbal.

  • Hudební a zábavní program 

  • Rozmanitá kulinářská nabídka

  •  Promítání všech zápasů EURO 2024

>> mapa


Následující zápasy se budou živě promítat v prostoru pro veřejnost:

  • Zápasy hrané na stadionu BVB Stadion Dortmund.

  • Všechny zápasy ve dnech utkání v Německu

  • Finále

  • Případně další zápasy v závislosti na časovém rozvrhu

  • Vstup

  • Od 13:00 hodin vstup zdarma, není nutná vstupenka!

Cestovní výhody pro držitele vstupenek

Cestování vlakem a veřejnou dopravou bude nejpohodlnější a nejudržitelnější možností cestování. Naštěstí budou mít držitelé jízdenek EURO 2024 přístup ke zlevněným vnitrostátním a mezinárodním vlakovým jízdenkám a také 36hodinovému cestovnímu pasu na veřejnou dopravu!

Interrail Pass EURO 2024

DB Ticket EURO 2024

Jízdenka na 36 hodin - MHD region

Official EURO 2024 APP

Stadion:

Signal Iduna Park

Kapacita:

66000

Mapa

Stadion BVB Dortmund, který je díky své slavné tribuně "Žlutá zeď" jedním z nejznámějších míst ve světovém fotbale, má kapacitu více než 60 000 diváků pro mezinárodní zápasy a je jedním z největších stadionů na UEFA EURO 2024.

Stadion byl postaven pro mistrovství světa ve fotbale v roce 1974 a během své historie byl několikrát rekonstruován a rozšířen. Byl semifinálovým dějištěm mistrovství světa 2006 a hostil mnoho zápasů Německa.

V roce 2001 se na BVB Stadion Dortmund odehrálo památné finále Poháru UEFA mezi Liverpoolem a Deportivem Alavés a v průběhu let se na něm odehrálo také několik významných zápasů Ligy mistrů UEFA.


Parkování na stadionu

Možnosti parkování na veřejných parkovištích budou velmi omezené, a proto důrazně doporučujeme, abyste v den zápasu využili veřejnou dopravu.

U stadionu bude k dispozici omezený počet placených veřejných parkovacích míst, která je nutné předem rezervovat. Podrobnosti budou majitelům vstupenek brzy zaslány e-mailem.

booking

Ubytování

Dortmundlogo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page