top of page
Vyhledat

Kolín nad Rýnem

Aktualizováno: 2. 3.

Kolín nad Rýnem je známý svým radostným přístupem a párty duchem. Město je srdeční záležitost, emoce a neochvějně pozitivní duševní rozpoložení. Základem tohoto výhledu je kolínský karneval, pivo kölsch a samozřejmě katedrála.

Jeřábové domy, Kolín nad Rýnem, zdroj DZT, autor: Francesco Carovillano
Jeřábové domy, Kolín nad Rýnem, zdroj DZT, autor: Francesco Carovillano

Jen pro upozornění, období mezi novým rokem a Popeleční středou je v Kolíně nad Rýnem zcela výjimečné, protože se zde koná světoznámý kolínský karneval. Vrcholem akce je pouliční karneval, kde lidé slaví, zpívají a tančí v hospodách a barech kolem náměstí Alter Markt a Heumarkt. Návštěvníci si také všimnou jedinečné kolínské radosti ze života v útulných rustikálních hospůdkách, kde se podává kölsch, typické kolínské pivo. Město na Rýně se také může pochlubit vzkvétající hudební a uměleckou scénou, což z něj dělá zábavné místo. Mezi nejvýznamnější patří Christopher Street Day, Musical Dome, Wallraf Richartz Museum a Ludwig Museum s díly Picassa, Warhola a Lichtensteina.


Kolínská katedrála vás nejspíš nechá beze slov. Je to místo světového dědictví UNESCO a světová náboženská stavba, orientační bod a centrum metropole na Rýně. Nespočet legend také vypráví o tom, jak vzniklo dvanáct kolínských románských kostelů. A než si necháte vlasy rozcuchat s temperamentními lidmi ve studentských putykách, jako je Kwartier Latäng nebo čtvrť Friesenviertel, proč nenavštívit Rheinpark, vyjet kolínskou lanovkou přes nejdelší řeku Německa a podívat se, jak vypadá radost ze života. jako shůry.


Webová stránka: www.koelntourismus.de


Spolková země: Severní Porýní-Vestfálsko


Oblíbená místa 


6 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Objevte Německo, prázdninovou destinaci

TOP 100 atrakcí a památek v Německu

TOP 100 Německa

Travel blog Německo na Turistika.cz

logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

Nejnovější články z Travel blogu

nove logo dzt.jpg

Máte zájem o spolupráci? Kontaktní email: info@jaknaturisty.cz 

bottom of page