top of page
Vyhledat

Katedrála Kolín nad Rýnem UNESCO

Aktualizováno: 14. 6. 2023

Katedrála svatého Petra a Marie (Kölner Dom) je nejvýznamnější a nejznámější katedrálou v Kolíně nad Rýnem v Německu. Je to gotická katedrála, která je jednou z největších a nejimpozantnějších staveb svého druhu na světě. Nachází se na pravém břehu Rýna a je symbolem města Kolín nad Rýnem.

Kolínská katedrála za řekou Rýn, světové dědictví UNESCO ©DZT Francesco Carovillano

Katedrála svatého Petra a Marie je známá svými vysokými věžemi, z nichž nejvyšší dosahuje výšky 157 metrů.


Na místě kolínské katedrály stály kostely již od 4. století. Její stavba započala v roce 1248 a trvala více než 600 let. Interiér katedrály je bohatě zdobený a obsahuje mnoho uměleckých děl, včetně slavného trojlístku oltářů, známého jako "Svatá trojice" od mistra Wilhelma von Gloedena. Když byla v roce 1880 dokončena, byla nejvyšší budovou na světě.


Katedrála svatého Petra a Marie je významnou turistickou atrakcí, kterou každoročně navštíví tisíce lidí. Je také místem konání náboženských ceremonií a událostí. Její historická a architektonická hodnota byla v roce 1996 oceněna zápisem na seznam světového dědictví UNESCO.


Mnohem, mnohem menší, ale stále stejně typické pro Kolín nad Rýnem, jsou četné zahradní trhy a nádvoří bazarových trhů ve městě katedrály. Na rozdíl od klasického nepořádkového prodeje se zde lidé hrnčí na vlastním dvoře nebo zahradě. Jednou z nejlepších věcí na tom je, že díky mnoha různým lokacím se také vydáte na objevnou cestu po příslušných čtvrtích.


Více informací: www.koelner-dom.de/en

 

Další zajímavosti v Kolíně nad Rýnem

188 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page