top of page
Vyhledat

Magdeburg

Aktualizováno: 24. 3.

Magdeburg je se svými 1200 lety jedním z nejstarších měst ve východních spolkových zemích Německa. Jeho pohyblivá minulost i současnost se odráží v mnoha zajímavostech, které velké město na Labi nabízí.

Magdeburg: Pohled přes Labe na katedrálu ©DZT (Francesco Carovillano)
Magdeburg: Pohled přes Labe na katedrálu ©DZT (Francesco Carovillano)

Nejvýznamnější kulturní a historickou budovu města můžete vidět na míle daleko: katedrálu svatých Maurice a Kateřiny s impozantními věžemi. Je to jedna z nejpozoruhodnějších architektonických památek ve středním Německu, nejslavnější památka města a první německá gotická katedrála. Je to také pohřebiště císaře Otty I., který je vyobrazen na náměstí Alter Markt v magdeburském jezdci, bronzové replikě první volně stojící jezdecké sochy, která byla nalezena severně od Alp. Originál je vystaven v Kulturně historickém muzeu.


Dalším vrcholem je Zelená citadela, dílo umělce a architekta Friedensreicha Hundertwassera, zatímco Přírodovědné muzeum, Muzeum umění v klášteře Panny Marie a Kulturně historické muzeum jsou výstavy mezinárodního významu. Městské divadlo, literatura a hudební scény jsou rozsáhlé a rozmanité, stejně jako mnoho nákupních míst v Magdeburgu. Millenium Tower je největší dřevěná stavba svého druhu na světě. S trochou svalové síly na něj mohou návštěvníci vylézt v nádherném magdeburském Elbauenparku. Náměstí Hasselbachplatz a okolní ulice lemují desítky hospod, barů a restaurací. Není lepší místo na večer.


Webové stránky: www.magdeburg.de


Spolková země: Sasko-Anhaltsko


Tipy, zážitky a zkušenosti turistů ze Saska-Anhaltska (35)

Doporučujeme: Sasko-Anhaltsko - ubytování, počasí a tipy na cestu

57 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Objevte Německo, prázdninovou destinaci

TOP 100 atrakcí a památek v Německu

TOP 100 Německa

Travel blog Německo na Turistika.cz

logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

Nejnovější články z Travel blogu

bottom of page