top of page
Vyhledat

Lutherovy památníky v Eislebenu a Wittenbergu UNESCO


Lutherstadt Eisleben: Rodný dům Martina Luthera © GNTB, Christof Herdt
Lutherstadt Eisleben: Rodný dům Martina Luthera © GNTB, Christof Herdt

Martin Luther, německý mnich a teolog, byl významnou postavou protestantské reformace a jeho názory měly velký dopad na křesťanskou církev a evropskou historii.


Lutherovy památníky v Eislebenu a Wittenbergu, které se nacházejí ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko v centru Německa, jsou spojeny s životy Martina Luthera a jeho spolureformátora Philippa Melanchthona. Patří mezi ně Melanchthonův dům ve Wittenbergu, domy v Eislebenu, kde se Luther narodil (1483) a zemřel (1546), jeho pokoj ve Wittenbergu, místní kostel a zámecký kostel, kde Luther 31. října zveřejnil svých slavných „95 tezí“. 1517, zahájení reformace a nové éry v náboženských a politických dějinách západního světa.


Jako autentické kulisy rozhodujících událostí reformace a života Martina Luthera mají místa v Eislebenu a Wittenbergu mimořádný význam pro politický, kulturní a duchovní život západního světa, který sahá daleko za německé hranice.


Lutherovy památníky ve Wittenbergu a Eislebenu zahrnují všechny prvky nezbytné k vyjádření výjimečné univerzální hodnoty hnutí světového významu. Součásti sériového majetku mají přiměřenou velikost, aby zajistily, že vlastnosti a procesy tohoto historického období vyjadřují význam majetku.


Více informací:

Výlety a místa v okolí na Turistika.cz

20 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page