top of page
Vyhledat

Paláce a parky v Postupimi a Berlíně, UNESCO

Aktualizováno: 31. 7. 2023


Krásné město Postupim je součástí mimořádně bohaté a atraktivní krajiny: rozsáhlé parky, majestátní aleje lemované stromy a asi 150 budov z 18. až 20. století, to vše dohromady tvoří výjimečný kulturní poklad. Rozšířené o architektonické památky v sousedním Berlíně jsou od roku 1990 na seznamu světového dědictví UNESCO.Zápis do seznamu kulturního dědictví UNESCO a zahrnuje řadu významných historických paláců, parků a zahrad nacházejících se v Postupimi, což je město ležící poblíž Berlína, a také v Berlíně, hlavním městě Německa.

Mezi hlavní body zájmu tohoto dědictví patří následující:

  1. Park Sanssouci v Postupimi: Tento park byl vytvořen pruským králem Fridrichem II. Velikým v 18. století. Obsahuje několik paláců, zahrad, soch a dalších architektonických a uměleckých prvků.

  2. Palác Sanssouci: Jeden z nejvýznamnějších paláců v parku Sanssouci, který byl postaven v rokokovém stylu a sloužil jako oblíbené letní sídlo Fridricha II.

  3. Nový palác (Neues Palais): Další významný palác v parku Sanssouci, postavený Fridrichem II. jako reprezentativní rezidence pro státní a královské ceremonie.

  4. Palác Charlottenburg v Berlíně: Palác Charlottenburg byl postaven v barokním stylu a sloužil jako královské sídlo za vlády pruského krále Fridricha I.

  5. Park Charlottenburg: Tento park obklopuje palác Charlottenburg a obsahuje rozsáhlé zahrady a vodní prvky.

Tato kombinace paláců a parků v Postupimi a Berlíně představuje významné historické a kulturní místo, které ukazuje bohatství pruské architektury a zahradního designu. Je to populární turistická atrakce, která návštěvníkům nabízí nádherné příklady evropského královského a aristokratického životního stylu.


Více informací:

Tipy na výlety a zajímavá místa na Turistika.cz


56 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page