top of page
Vyhledat

Rothenburg ob der Tauber

Aktualizováno: 1. 9.

Bavorské městečko Rothenburg ob der Tauber leží na hranici se spolkovou zemí Bádensko-Würtenbersko vysoko nad řekou Tauber. Nejstarší městská část - Detwang, je stará již 1030 let.

Rothenburg ob der Tauber
Rothenburg ob der Tauber: junction of Kobolzelle, autor: Francesco Carovillano, zdroj: GNTB

Historické staré město, jeho jedinečná poloha nad údolím Tauber a jeho romantické hrázděné stavby znamenají, že Rothenburg ob der Tauber je pro mnoho lidí samotnou podstatou středověkého Německa. Z tohoto důvodu jezdí návštěvníci z celého světa do Střední Franky, aby si užili jedinečnou atmosféru. Procházka podél městských hradeb nebo návštěva muzeí a kostelů usnadňují návštěvníkům ponoření se do minulosti. Ale Rothenburg není jen pěkná kulisa. Je to živé město s mnoha způsoby, jak trávit čas a relaxovat.


Centrum Starého Města tvoří nepravidelný shluk úzkých dlážděných uliček a náměstí obklopených starými hradbami ze 14. století. Jejich obranný ochoz dlouhý 2,5 km je turistům přístupný. Staré Město má nepravidelný půdorys. Vchází se do něj jednou ze čtyř hlavních městských bran. Protože každá ulice vede od brány směrem na hlavní náměstí (Marktplatz), zabloudit nemůžete. Dominantní budovou náměstí je renesanční radnice ze 16. století. Západní stranu náměstí tvoří dům s hodinami, tzv. Ratsherrentrinkstube z roku 1446, ve kterém se dnes nachází informační středisko.


Ve městě je několik zajímavých muzeí: městské, kriminalistické, panenek a Vánoční muzeum s prodejnou, kde vše co má souvislost s vánocemi nakoupíte po celý rok.


Žije zde pouze 12 000 obyvatel, město však navštíví více než dva miliony turistů ročně.


Webová stránka: www.rothenburg-tourismus.de/en


Spolková země: Bavorsko


Zážitky z návštěvy na Turistika.cz:

www.turistika.cz/mista/rothenburg-ob-der-tauber/detail

www.turistika.cz/cestopisy/rothenburg-ob-der-tauber-mesto-a-vanocni-trhy/detail

www.turistika.cz/rothenburg-ob-der-tauber-114127

www.turistika.cz/rothenburg-ob-der-tauber


>> TOP 100 Německa

193 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Objevte Německo, prázdninovou destinaci

TOP 100 atrakcí a památek v Německu

TOP 100 Německa

Travel blog Německo na Turistika.cz

logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

Nejnovější články z Travel blogu

bottom of page