top of page
Vyhledat

Staré město Regensburg a Stadtamhof UNESCO

Staré město v Regensburgu (Old Town of Regensburg) je jedním z nejvíce zachovalých středověkých měst v Německu a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Stadtamhof je čtvrť na jižním břehu Dunaje, naproti historickému centru Řezna. Úzce však souvisí se Starým Městem Regensburg. Regensburg se nachází v bavorském regionu a jeho historické jádro představuje unikátní kombinaci architektonických stylů, včetně římské, románské a gotické architektury.

Regensburg: Alte Brücke bridge and the old town © GNTB, Francesco Carovillano
Regensburg: Alte Brücke bridge and the old town © GNTB, Francesco Carovillano

V historickém jádru Regensburgu se nachází mnoho významných památek, jako například gotická katedrála sv. Petra, starý most Stone Bridge, který je jedním z nejstarších kamenných mostů v Německu, a také mnoho malebných uliček, náměstí a historických budov. Město bylo důležitým obchodním centrem v době středověku a jeho architektonické bohatství je dodnes patrné.


Staré město v Regensburgu je považováno za významný příklad středověkého urbanismu a architektury a bylo zapsáno na seznam UNESCO v roce 2006. Tato památka představuje důležitý kousek evropského kulturního dědictví a je oblíbeným cílem turistů, kteří si chtějí prohlédnout středověkou atmosféru a bohatou historii tohoto města.Toto bývalé císařské město však inspiruje nejen pohledem do minulosti, ale i pohledem do měnícího se klimatu budoucnosti. Na Regensburgské stezce ochrany klimatu můžete na jedenácti různých stanicích objevit vše o důležitosti místní ochrany klimatu a sami se přesvědčit, jak spolehlivě mohou dlouhodobě fungovat obnovitelné energie.


Regensburg je populárním turistickým cílem díky svému historickému a kulturnímu bohatství. Navštěvováním města si můžete prohlédnout jeho krásné památky, procházet se historickými uličkami a poznat bohatou historii a kulturu Bavorska.


Více informací na www.tourismus.regensburg.de/en


27 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Objevte Německo, prázdninovou destinaci

TOP 100 atrakcí a památek v Německu

TOP 100 Německa

Travel blog Německo na Turistika.cz

logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

Nejnovější články z Travel blogu

bottom of page