top of page
Vyhledat

Gelsenkirchen

Gelsenkirchen je město nacházející se v severní části Porýní-Vestfálska v Německu. Historicky bylo Gelsenkirchen spojeno s průmyslem, zejména s těžbou uhlí a ocelářstvím. Během industrializace hrálo město klíčovou roli v průmyslovém vývoji regionu.

Nordstern Tower v Nordsternparku, Nordstern Colliery
Nordstern Tower v Nordsternparku

Těžba uhlí je minulostí: jámy byly přeměněny na zážitkové parky. Dnes je Gelsenkirchen metropolí Porúří s bohatou kulturní nabídkou, v neposlední řadě s fotbalovou kulturou.


Gelsenkirchen je především o Schalke. Ačkoli to byl kdysi jen název čtvrti, dnes je synonymem pro město a jeho fotbalový klub FC Schalke 04. Tým byl založen v roce 1904 a dnes je jedním z nejúspěšnějších tradičních klubů v Německu - nemluvě o jednom z největších sportovních klubů na světě, který má 170 000 členů. Fanoušci Schalke pravidelně zaplňují domácí stadion Veltins-Arena, který pojme přes 60 000 diváků. Před každým výkopem je slyšet jejich zpěv Steigerlied.


Zajímavosti ve městě


Veltins Arena © StadtmarketingGE
Veltins Arena © StadtmarketingGE

Veltins-Arena

Je to moderní fotbalový stadion, domovské hřiště týmu FC Schalke 04. Stadion byl postaven v roce 2001 a je jedním z největších a nejmodernějších v Německu.


ZOOM Erlebniswelt

Tato zoologická zahrada nabízí jedinečný zážitek pro návštěvníky. Je rozdělena do tří oblastí: Alaska, Afrika a Asie, a zaměřuje se na co nejpřirozenější prostředí pro zvířata.


Schloss Horst

Je to hrad postavený ve stylu renesance v 16. století. Sloužil jako rezidence pro místní šlechtu a dnes je otevřený veřejnosti.


Gelsenkirchener Barockschloss

Další barokní zámek v Gelsenkirchenu, známý svou architekturou a zahradami.


Hans-Sachs-Haus

Tato historická budova slouží jako městský dům a kulturní centrum. Její architektura představuje příklad německého expresionismu.


Botanischer Garten Gelsenkirchen

Botanická zahrada nabízí příležitost pro klidné procházky a objevování různých druhů rostlin.


Science Park Gelsenkirchen

Interaktivní muzeum zaměřené na vědu a techniku, kde návštěvníci mohou experimentovat a učit se zábavnou formou.
17 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page