top of page
Vyhledat

Düsseldorf - město módy

Aktualizováno: 3. 3.

V Düsseldorfu je vše blízko: móda, kultura, zábava – i tolerantní a kosmopolitní způsob života, který se zde pěstuje, je cítit, ať se vydáte kamkoli. Posaďte se v jednom ze slavných řemeslných pivovarů nebo se zastavte na přestávku na Rýnských schodech. Brzy zjistíte, že lidé rádi chatují.

Düsseldorf: Rhine Tower and Neuer Zollhof building ©DZT (Francesco Carovillano)

Düsseldorf udává trendy. Je to hlavní město módy Německa s více než 800 showroomy představujícími nejnovější návrhářskou a módní tvorbu – a to nejen během týdne módy. Slavná Königsallee je mezitím lemována exkluzivními butiky. O nakupujících je známo, že zde podlehnou pokušení ve jménu módy. Stejný sentiment je cítit v Carlstadtu, idylické čtvrti plné starožitnictví, galerií a obchodníků s uměním. A pak je tu Staré Město s uvolněnou atmosférou, která přilákala nekonvenční módní butiky a četné alternativní obchody, aby se zde usadily. Nemluvě o množství hospod, klubů a barů, které si vysloužily starému městu Düsseldorf přezdívku „nejdelší bar na světě“.


O kulturně smýšlející cestovatele je zde obzvláště dobře postaráno, protože zde najdete několik divadel, koncertních síní, uměleckých galerií a historicky zajímavých míst, stejně jako nádherné parky a zahrady. Ať už půjdete kamkoli, setkáte se s kulturou. Muzea a uznávaná düsseldorfská umělecká akademie přispívají k pověsti města jako centra kultury. A pokud ve vás všechna ta móda, umění a kultura zanechá pocit vyčerpanosti, můžete se vydat na náměstí Burgplatz a stylově si odpočinout. Jedno z nejkrásnějších německých náměstí je to nejlepší víkendové a večerní setkání v Düsseldorfu. Pohodlně se tedy usaďte se sklenkou místního Altbieru, dívejte se na Rýn a užijte si ten okamžik.


Düsseldorf

Webové stránky: www.duesseldorf-tourismus.deTipy, zážitky a zkušenosti turistů z Düsseldorfu a okolí (15)


19 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Dortmund

Comentários

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page