top of page
Vyhledat

Národní park Bavorský les

Aktualizováno: 23. 3. 2023

Národní park Bavorský les, založený v roce 1970 jako první národní park v Německu, se spojuje se sousedním Národním parkem Šumava v České republice a tvoří největší souvislou lesní plochu ve střední Evropě.

Pohled na Malé Javorské jezero z Velkého Javoru autor: Bohumir, Turistika.cz

Myšlenka nechat divokou přírodu je jádrem národního parku Bavorský les. Návštěvníci mohou prozkoumat tento přírodní prostor, který je ponechán bez zásahu člověka růst, přes turistické trasy, cyklostezky a lyžařské trasy v délce několika set kilometrů. Stezka korunami stromů je jen jedním z příkladů zábavných dobrodružných tras, které jsou také k dispozici. Ať už se návštěvníci rozhodnou pro jakoukoli trasu, výhled na Alpy je zaručen. Zalesněná nízkohorská krajina se svými tajemnými vřesovišti, křišťálově čistými potoky a ledovcovým jezerem zvaným Rachselsee poskytuje dokonalé prostředí pro původní zvířata, včetně výrů, sov uralských, vyder a tetřevů lesních. Muzea a informační centra jsou k dispozici všem, kteří se chtějí dozvědět něco o historii národního parku nebo se dozvědět nějaká zajímavá fakta a čísla.


Zajímavosti v Bavorském lese

Zajímavostí, tak těch je v Bavorském lese opravdu hodně. Jednou z nich je např. "horolezecká" trasa Eisvogelsteig. Ta je zajímavá především tím, že se téměř celou dobu budete brodit řekou. Žádný strach – vybaveni budete vysokými nepromokavými kalhotami a zajištěni lanem, takže se nemusíte bát, že by vás proud řeky zanesl na poněkud delší prohlídku okolí. V prázdninovém centru Hohenbogen se pak v létě můžete svézt na 750 metrů dlouhé bobové dráze.

A kdykoli během roku se na vás těší také v Návštěvnickém centrum Lusen. Zde je jednak na ploše větší než 250 hektarů výběh divokých zvířat, kde můžete na vlastní oči spatřit medvědy, vlky a rysy – celá trasa je dlouhá asi 7 km. A pak je zde také Stezka v korunách stromů, ta je přístupná po celý rok a pro všechny – osoby s hendikepem i rodiny s dětskými kočárky. Trasu dlouhou 1300 metrů s pohodovým pozvolným stoupáním zvládnou opravdu všichni. Z vrcholku, který se nachází ve výšce 44 metrů nad korunami stromů, jsou nádherné výhledy do zdejší KRAJINY.


Tipy na výlety do Národního parku Bavorský les

224 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

1 Comment

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Guest
May 21
Rated 5 out of 5 stars.

FUJLike
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page