top of page
Vyhledat

TOP slunečná místa v Německu

Aktualizováno: 9. 2.

Hledáte zaručené sluníčko? To nikde nenajdete. Ale jsou určitá místa, která si užívají více slunce než jiná. Zjistěte více o nejlepších slunečných místech v Německu.


 Freiburg im Breisgau: Panoramatický výhled s bránou Schwabentor ©DZT (Francesco Carovillano)
Freiburg im Breisgau: Panoramatický výhled s bránou Schwabentor ©DZT (Francesco Carovillano)

Nekonečné léto

Volání pro všechny milovníky slunce: městem s největším počtem hodin slunečního svitu je podle meteorologických záznamů Freiburg. Malebné univerzitní město ve Schwarzwaldu však nabízí více než jen pěkné počasí: jeho středověké centrum a gotická katedrála z něj dělají klenot i pro turisty. Díky mírnému podnebí se tu dá chodit naboso již brzy na jaře. A pokud vám začne být na vrcholu léta příliš teplo Freiburg, můžete si jednoduše ponořit do "Bächle", potůčků klikatých starým městem.


 Ahlbeck: molo na baltském ostrově Usedom ©DZT (Francesco Carovillano)
Ahlbeck: molo na baltském ostrově Usedom ©DZT (Francesco Carovillano)

Horko na severu


Na jihu slunečno, na severu špatné počasí? Při bližším zkoumání se ukáže, že jde o tvrdošíjný předsudek. Nejslunnější oblasti Německa se nacházejí na pobřeží Baltského moře. Úplně nejlepší je vesnička Zinnowitz na ostrově Usedom. Ročně je zde zaznamenáno průměrně 1 917 hodin slunečního svitu – více než v kterémkoli jiném regionu. Ale to není vše, co dělá Usedom rájem. Přes písečné duny vane jemný vánek, vzduch naplňuje křik racků a malebná letoviska ke koupání zvou k pohodové procházce.


Nejmodrější z nebe

Každý, kdo hledá v Německu zářivě modrou oblohu, má dvě dobré možnosti: buď může cestovat k Baltskému moři na severu, nebo se vydat do podhůří Alp. V druhém případě, hluboko na jihu země, mohou návštěvníci najít místa jako např Traunstein v Bavorsku, uhnízděný v idylickém prostředí mezi jezery Chiemsee a Königssee. Slunná procházka historickým starým městem je nutností. Slunečné počasí je také dobrou záminkou pro malou pauzu v kavárně – a samozřejmě zmrzlinu. Teplý a suchý podzimní vítr, který drží mraky na uzdě, je zodpovědný za působivý rekord slunečního svitu na úpatí Alp v Bavorsku a Bádensku-Württembersku.


Hamburg: Elbphilharmonie and Hamburg harbour at sunset, GNTB Francesco Carovillano
Hamburg: Elbphilharmonie and Hamburg harbour at sunset, GNTB Francesco Carovillano

Balkon s výhledem na Labe

Slunečné chvíle odpočinku na balkóně patří k nejpříjemnějším zážitkům v životě. A milovníci slunce se mohou v hamburské čtvrti Altona těšit na opravdovou lahůdku v podobě extra velkého balkonu. Zaujímá vyvýšenou polohu na vysokém břehu řeky Labe Balkon Altona nabízí působivé panoramatické výhledy na rušný přístav a výrazné křivky mostu Köhlbrand. Ve svěžím zeleném prostředí si můžete rozložit piknikovou deku a užít si ten letní pocit.


Nová lanovka na Zugspitze
Nová lanovka na Zugspitze

Dosahování nových výšin

Abyste to našli, musíte se podívat ke slunci – to zní logicky a také se to ukazuje jako pravda. The Zugspitze, nejvyšší hora Německa, je obzvláště slunečné místo. Teplý, suchý podzimní vítr drží nepříjemné mraky na uzdě. Velmi brzy si ale uvědomíte, že dlouhé sluneční paprsky nemusí být nutně synonymem vysokých teplot. Tam nahoře ve výšce 2 962 metrů může být extrémně ledovaté. A pokud začnou foukat ostré větry, není šance se opalovat – i když je obloha stále krásně modrá.


Vrchol slunce

Naprosto top! The Klippeneck na jižním okraji Švábské Alby má pravidelně přes 2000 hodin slunce za rok. Tento 980metrový vrchol je německým králem slunce a může být také nejvyšším místem pro plachtění v zemi. Každý, kdo se sem vydá, asi 35 minut jízdy od Villingen-Schwenningen, se obvykle může těšit na bezmračné nebe a fantastický výhled do údolí pod ním.


Rostock
Rostock

Nezapomeňte na severní světlo

Freiburg, Norimberk, Augsburg a další krásná města na jihu Německa se těší mimořádně vysokému počtu hodin slunečního svitu. Ale jedno polární záře se také dostalo na seznam nejslunečnějších měst: Rostock. Hezké hanzovní město má každý rok v průměru 1 687 teplých hodin – jen o padesát méně než špičkový Freiburg. Ale Rostock, včetně přímořského letoviska Warnemünde, stojí za návštěvu i bez nároku na sluníčko. Návštěvníci se mohou vydat pátrat po stopách bývalého hanzovního období, obdivovat nádherné kupecké domy a cítit, jak jim plíce naplňuje mořský vánek.


Kde se slunce směje

Slunce milují nejen rekreanti, ale i víno ocení jeho hřejivé paprsky. Což vysvětluje, proč Oberrotweil, část města Vogtsburg im Kaiserstuhl, není jen slunečným útočištěm, ale také rájem pro milovníky vína. V blízkosti německo-francouzské hranice a pouhých dvacet kilometrů severozápadně od Freiburgu jsou vinice Oberrotweil lákavým místem pro procházky a túry v regionu. Z Pohledu na Mondhalde, můžete za jasného dne dohlédnout až na pohoří Vogézy. Ráj pro milovníky slunce s oceňováním kvalitních vín a přírody.


 Jezero Guggersee poblíž Oberstdorf, Bavorsko ©Getty Images (Raimund Linke)
Jezero Guggersee poblíž Oberstdorf, Bavorsko ©Getty Images (Raimund Linke)

Jižní kouzlo

Kdo odolá kouzlu slunného jihu? Malebné Allgäu na jihu Německa je proslulé nejen svými svěže zelenými loukami, ale také spolehlivě slunečným počasím. Existuje tolik příležitostí, jak si zde užít hřejivé pohlazení sluncem na kůži, jako je opalování u jednoho z temně modrých horských jezer. Turisté také oceňují oblohu bez mráčku a jasné výhledy. Ale nejen v létě svítí slunce. V chladnějších měsících zde milovníci zimních sportů netrpělivě očekávají časté krásně jasné jasné dny.


Přímořská zábava

Dole třpytící se vlny, nahoře modrá obloha bez mráčku: pokud je to váš sen, pak by pro vás mohla být jízda vestoje na jezeře Steinhuder Meer to pravé. SUP na jezeře? Ano, je to skvělá zkušenost. Jezero Steinhuder Meer vypadá skoro jako oceán, ale ve skutečnosti je to velké jezero, které vzniklo v době ledové. Voda je obecně klidná, jako třpytivé zrcadlo na slunci, takže je ideální pro výlety s pádly. Zkušení vodáci se mohou vydat na ostrov Wilhelmstein, opevnění v jezeře, které vytvořil hrabě Wilhelm von Schaumburg-Lippe v 18. století jako úkryt.


 Ostrov Mainau: Palác Řádu německých rytířů s kostelem ©Mainau GmbH (Peter Allgaier)
Ostrov Mainau: Palác Řádu německých rytířů s kostelem ©Mainau GmbH (Peter Allgaier)

Slunečné sny

Tulipány na jaře, růže v létě, jiřiny na podzim – květinový displej na ostrov Mainau v Bodamském jezeře je jako exotická zahrada po celý rok. To není překvapivé, protože tento krásný ostrov v největším německém jezeře je velmi slunné místo. A co je dobré pro květiny, je dobrá zpráva i pro sluníčkáře. Návštěvníci mohou nasávat hřejivé paprsky při procházce po rozkvetlém a voňavém ostrově a obdivovat působivou architekturu hradu Mainau a palácového kostela Panny Marie.TOP slunečná místa v Německu


113 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page