top of page
Vyhledat

Rostock

Aktualizováno: 28. 1.

S jedinečnou atmosférou jeho přístavu je námořní atmosféra srdcem Rostocku. Je také domovem významných akcí, jako je srpnová Hanse Sail, která každoročně přitahuje stovky plachetnic a milion návštěvníků.

Rostock: Blick auf den Leuchtturm und Teepott ve Warnemünde ©DZT (Francesco Carovillano)
Rostock: Blick auf den Leuchtturm und Teepott ve Warnemünde ©DZT (Francesco Carovillano)

Víte, že událost je ve městě, když v přístavu Rostock a jeho okolí před natěšenými diváky defiluje až 300 vysokých lodí, tradičních lodí, výletních lodí, trajektů, historických jachet a dalších námořních plavidel. Tento námořní festival je zvláštní příležitostí pro celý region Baltského moře. To vše se odehrává na nádherném pozadí starého města Rostock s charakteristickými budovami z tmavě červených cihel, které pocházejí z hanzovních dob a jsou domovem mnoha významných historických památek. Jednou z obzvláště roztomilých památek města je maják Warnemünde, ideální místo pro jednodenní výlet.


Od náměstí Doberaner Platz k náměstí Neuer Markt a od náměstí Universitätsplatz k městskému přístavu byly zřízeny výrazné pěší zóny. Tyto oblasti jsou také skvělé pro stravování venku a nabízejí vše od čerstvých ryb po mezinárodní kuchyni, zatímco ti, kteří mají chuť na sladké, by měli navštívit Schokoladerie de Prie, čokoládovnu u přístavu. Módní čtvrť Kröpeliner Tor má také útulné restaurace, bary a kavárny podávající osvěžující pivo. Ale ať se vydáte kamkoli, vždy stojí za to se blíže podívat na obě strany hlavních ulic, kde nezávislé obchody ve starých skladištích a láskyplně zrestaurované měšťanské domy jen čekají na své objevení. A to, co najdete, ať se podíváte kamkoli, je duše a kouzlo tohoto mimořádného města.


Rostock

Webové stránky: www.rostock.deTipy, zážitky a zkušenosti turistů z Rostocku a okolí (13)


170 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page