top of page
Vyhledat

8 tipů pro aktivní pobyt v Berlíně

Aktualizováno: 3. 3.


Plavba vládní čtvrtí © visitBerlin, Dagmar Schwelle

Udělat si výlet vlakem do Berlína se vyplatí. V německém hlavním městě se pořád něco děje a je zde neustále co objevovat. Navštěvovat památky a muzea se dá v podstatě pořád. Díky následujícím tipům budete moci objevit berlínský životní styl.


Užijte si přírodu uprostřed města


Věděli jste, že více než třetinu rozlohy města tvoří zelené plochy, z nichž více než polovina jsou lesy? Užívat si pohodu na odpoledním slunci tedy není žádný problém. Víc než 2 500 parků a zahrad činí z Berlína hotovou zelenou oázu. Například v Britzer Garten si nejen skvěle odpočinete, ale je to navíc také ráj pro děti a jejich hry. Jeden z nejoblíbenějších berlínských parků láká na rozsáhlá jezera, prostorné louky, stromové háje a záhony kvetoucí ve všech ročních obdobích. V Zahradách světa ve čtvrti Marzahn zas můžete obdivovat jedinečné umění zahradní architektury z Asie a Evropy. A s lanovkou a přírodní bobovou dráhou se tu rozhodně nudit nebudete. Také Tiergarten v bezprostřední blízkosti Braniborské brány se svými 210 hektary přímo vybízí k procházkám.


Bio tržnice místo fastfoodu


Berlíňané to mají rádi zelené po všech směrech a udávají světu trendy, co se týče udržitelného rozvoje. Zde jsou jejich tipy pro zdravý nákup, když vás během dne přepadne hlad: farmářské trhy a tržnice. Tady seženete ovoce a zeleninu, sýry a spoustu dalšího. Ve čtvrti Prenzlauer Berg se podle některých údajů nachází také největší bio supermarket Evropy. Jedno z nejznámějších míst, kam se chodí pro regionální produkty, je tržnice Markthalle Neun v Kreuzbergu. Regionální produkty udržitelného zemědělství nabízí také tržnice Arminius-Markthalle ve čtvrti Moabit.


Ubytujte se s respektem k přírodě


Také ubytovat se tu můžete v duchu udržitelného rozvoje. V Berlíně je možné všechno. Kdo si potrpí na hotely šetrné k životnímu prostředí, je v Berlíně na správné adrese. V roce 2012 byl ve čtvrti Friedrichshain otevřen „Biohotel“ Almódovar, který zcela v tomto duchu dává přednost bio potravinám, nábytku ze dřeva udržitelného hospodářství a certifikované přírodní kosmetice. Také Scandic Hotels se prezentují jako udržitelná hotelová síť: Jeden z jejích hotelů na Potsdamer Platz již v tomto segmentu získal řadu ocenění.


Vydejte se na prohlídku města na kole, East Side Gallery © visitBerlin, Foto Philip Koschel

Vydejte se na prohlídku města na kole


Pokud jde o prohlídky města, v Berlíně spousta firem sází na kolo. Berlin on Bike, Fat Fire Tours Berlin nebo Fahrradstation nabízejí komentované prohlídky na různá témata. Naše doporučení pro gurmány: Bite and Bike Food Tour. Objevovat hlavní město s ohledem na životní prostředí se dá také na vodě. Rejdařství Riedel má od roku 2017 ve své flotile SunCat, první výletní loď na solární pohon v Berlíně.


Berlín sportovně


Památky, kultura - a sport. Ano, to vše patří v Berlíně k sobě. Jděte na komentovanou prohlídku berlínského Olympijského stadionu a podíváte se i do míst, která jinak veřejnosti nejsou přístupná. Nebo si zajděte na zápas některého ze špičkových berlínských týmů. Basketball, fotbal, hokej, házená nebo volejbal - račte si vybrat. Špičkový sport zažijete v Berlíně 365 dní v roce - buď jako divák, nebo aktivní sportovec. Berlín nabízí kryté bazény, koupaliště a řadu dalších možností vyzkoušet nejrůznější volnočasové sporty. Další tipy na: www.visitberlin.de/en/sports-recreation


Vyzkoušejte nové aktivity


V Berlíně najdete všechny sporty, které kdy kdo vymyslel. Pokud si chcete pocvičit rovnováhu, měli byste určitě vyzkoušet Slacklining - jeden z aktuálních trendy sportů Berlíňanů. Vše, co k tomu člověk potřebuje, jsou kromě napínacího lana dva pevné body k upevnění. K tomu prakticky slouží stromy v těch mnoha parcích hlavního města. Nebo zkuste Stand Up Paddling v berlínských vodách. StandUpClub Berlin nabízí kurzy tohoto oblíbeného vodního sportu a výlety v přístavu Osthafen blízko centra. A ještě jeden tip: Podívejte se, jaké jsou nejoblíbenější běžecké trasy Berlíňanů a začněte svůj den jako místní!


Užijte si dobrodružství s celou rodinou


Kdo zatouží po tom strávit den v přírodě a pořádně se při tom vybít, učiní tak nejlépe, když ho stráví v lanovém parku. Na návštěvníky lezeckého centra Wuhlheide čeká šest tras s mnoha zakomponovanými přírodními prvky. Také v Waldhochseilgarten Jungfernheide si může lezení užít nebo se ho tu naučit každý: díky třem dětským trasám a devíti trasám pro dospělé s různými stupni obtížnosti si tu lezení užijí začátečníci stejně tak jako profesionálové. Překážkové trasy se nacházejí na stromech ve výšce mezi 3 a 17 metry.


Objevujte město i za deštivého počasí


V Berlíně neexistuje špatné počasí, maximálně špatná místa v nesprávný čas. Návštěva muzea je takřka povinností. Pro návštěvu více než 30 berlínských muzeí využijte Museumspass. Za pouhých 29 € (snížené vstupné 14,50 €) můžete během tří po sobě jdoucích dní chodit do muzeí, co se do vás vejde. Jsou ale i další možnosti aktivit za špatného počasí, jako například návštěva berlínského podzemí. Na nádraží Gesundbrunnen se v historických prostorách leteckého krytu z 2. světové války nachází Muzeum podzemí.


Kdo chce ještě o něco více zapomenout na sychravé počasí, může se vydat na Bali, nebo lépe řečeno do Vabali. Zde se na 20 000 metrech čtverečních SPA člověk doslova ponoří do světa dálného východu. Kdo přeci jen raději zůstává aktivní za každou cenu, může navštívit JUMP House Berlin v Reinickendorfu - největší park trampolín ve městě s více než 120 trampolínami. Věděli jste, že už deset minut skákání na trampolíně je stejně tak efektivních jako půlhodina běhu?


Další tipy při špatném počasí: www.visitberlin.de/en/blog/top-11-tips-rainy-days-berlin


Navštivte webové stránky visitberlin.de. Tam najdete spoustu dalších doporučení a tipů na akce. Zajímavé tipy na aktivity najdete také na blogu visitBerlin.
63 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Berlín

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page