top of page
Vyhledat

To nejlepší z Berlína 2022

Aktualizováno: 16. 11. 2023

Věděli jste, že se zde letos otevírají nová špičková muzea, jako je proslulá Fotografiska, Samurai Art Museum a „Grosz Museum“ , že se vrací T-Rex Tristan nebo že Berlín získává velkolepou novou vyhlídku na letišti Tempelhof?


V březnu se otevřela nová expozice Samurai-Art-Museum - zbrojní a kovářské umění japonské samurajské kultury a také díla současných japonských umělců v berlínské galery mile, Auguststraße.


V květnu 2022 se otevřelo první muzeum v Berlíně, které bude ctít berlínského malíře, grafika a karikaturistu George Grosze s vlastním muzeem. Kde? V přestavěné čerpací stanice z 50. let 20. století v Berlíně-Schöneberg na Bülowstraße poblíž Nollendorfplatz.


Další vrcholy budou následovat na podzim: Berlínská pobočka renomovaného švédského muzea fotografie „ Fotografiska “ se v současnosti staví v bývalých prostorách legendární umělecké čtvrti Tacheles. Prostor o rozloze 5 500 metrů čtverečních nebude obsahovat pouze díla světově uznávaných fotografů, ale bude také sloužit jako místo pro kulturní akce a kreativní setkávání. V bezprostřední blízkosti, přímo u Humboldtova fóra, bude na podzim připomínat mírovou revoluci z roku 1989 nový Památník svobody a jednoty s gigantickým ocelovým pláštěm.


>> Všechny zajímavosti v Berlíně na visitBerlin.de


Podzim 2022

© berlin-lights.com, Foto: Verworner

Tento podzim bude také obsahovat více než jednu novinku. Mezi nimi je i výše zmíněné otevření věže THF - 360° Berlin. Otevře se letištní věž s výstavním podlažím a střešní terasou s jedinečným výhledem na bývalé letiště Tempelhof . V průběhu příštích let bude toto historické místo dále rozvíjeno v nový kreativní prostor. Na podzim Památník svobody a jednoty je naplánováno slavnostní otevření. Tento 50 metrů dlouhý kinetický památník se nachází naproti západnímu portálu Humboldtova fóra a je věnován mírové revoluci a pádu zdi v roce 1989. Lollapalooza je jedním z největších hudebních festivalů v Evropě a bude se konat na olympijském stadionu. Berlín od 24. - 25. září 2022. Tentýž víkend se v ulicích Berlína opět uskuteční 48. BMW Berlin Marathon. Jako každý rok se již nyní můžeme těšit na letošní Festival světel s názvem „Vize naší budoucnosti“, kdy budou slavné památky a historická místa po celém Berlíně barevně osvětleny na velmi výjimečný říjnový týden.


Konec roku a zima 2022


Zima 2022 se pomalu blíží a toto zvláštní roční období vždy přináší ještě více důvodů k návštěvě Berlína. Na konci roku se po období expanze a modernizace znovu otevře Berlínské lékařské historické muzeum. Unikátní sbírka muzea v areálu Charité vede 300 letou historií medicíny. Od 3. do 6. listopadu se bude konat každoroční Jazzfest Berlin, který představí současnou jazzovou hudbu z celé Evropy na různých místech po celém městě. Vánoční období půjde jako každý rok ruku v ruce s krásnými a rozmanitými vánočními trhy a sezónní a slavnostní osvětlení po celém městě, stejně jako show a divadelní vrcholy. Pokud stále hledáte další inspiraci a důvody pro návštěvu Berlína v roce 2022, sledujte prosím průběžně náš kalendář akcí se seznamem nejlepších událostí roku. Doufáme, že se brzy uvidíme v Berlíně!

22 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Berlín

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page