top of page
Vyhledat

Berlín

Aktualizováno: 1. 9. 2023


Braniborská brána při západu slunce_Leitmotiv Německá letní města ©Fotolia (sborisov)

Nyní je čas znovu navštívit Berlín. Užijte si všechna klasická významná místa nebo si dejte pauzu od shonu a vydejte se směrem k doširoka otevřeným městským jezerům a zeleným plochám, kde se můžete věnovat outdoorovým aktivitám plným akce.


Když se lidem vybaví Berlín, první věc, která se jim pravděpodobně vybaví, je jeho nejznámější dominanta – Braniborská brána.


Pomník, symbol rozdělení po celá desetiletí, byl vždy v srdci velkého města překypujícího nápady, inspirací, uměním, kulturou a kreativitou. Nádherné rezidenční čtvrti, sofistikované galerie a Kurfürstendamm – samotná definice exkluzivní nákupní ulice – to vše najdete na západě města. A nesmí chybět ani noční život.

Prestižní berlínský bulvár Unter den Linden se rozprostírá na východ a míjí Muzejní ostrov zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO a také četné budovy, které byly zásadní v historii města.


Nedaleko se nachází náměstí Gendarmenmarkt s německou katedrálou, francouzskou katedrálou a koncertním sálem Konzerthaus. Na náměstí Alexanderplatz i na Hackesche Höfe v centrální čtvrti Mitte je velmi chladná atmosféra. Komplex Hackesche Höfe je největší řadou uzavřených dvorů v Německu, kde návštěvníci najdou multikulturní směs uměleckých galerií, kin, divadel a kabaretů, hospod, restaurací a barů, pěkných malých butiků a vlajkových obchodů.


Progresivní duch optimismu, který pohltil znovusjednocené město, byl – a stále je – ohromující. Umění začalo ovládnout ulice, zdi budov a dokonce i celé čtvrti. Umělci si dokonce přivlastnili zbytky Berlínské zdi, jejíž část nyní nese název East Side Gallery a stala se ilustrovanou encyklopedií pouličního umění. Chcete prozkoumat Berlín? Je to jedinečný zážitek!


Webové stránky: www.visitberlin.de


Spolková země: Berlín


Tipy, zážitky a zkušenosti turistů z Berlína (225)


57 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Komentarze

Oceniono na 0 z 5 gwiazdek.
Nie ma jeszcze ocen

Oceń
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page