top of page
Vyhledat

Tipy na podzimní návštěvu Berlína

Aktualizováno: 19. 4.


Procházka vládní čtvrtí © visitBerlin, Dagmar Schwelle

Podzim je v mnoha ohledech nejkrásnější roční období. Stromy se halí do pestrých barev a spolu s mlhou a měkkými slunečními paprsky hrají okouzlující hru - jak v krajině, tak ve městech. Stejně tak je tomu v Berlíně. Naplánovat si návštěvu na podzim se rozhodně vyplatí. Připravili jsme pro vás několik tipů, pro příjemný pobyt a hezké vzpomínky z něj.


Za památkami a historií


Objevujte historické památky a moderní stavby. Poznáte špičkovou architekturu a památky jako Palác v Charlottenburgu, Berliner Dom, unikátní most Oberbaumbrücke nebo Vítězný sloup - Großer Stern.


Podzim se vším všudy v parcích a zahradách


Víc než třetinu městské rozlohy Berlína tvoří zeleň, polovina z toho jsou lesy - to je skvělý předpoklad pro podzimní procházku. Nejoblíbenější je samozřejmě Grunewald, velký lesopark na břehu řeky Havoly. Můžete tu vystoupat na vrchol Karlsbergu a z Grunewaldské věže si vychutnat skvělý výhled na řeku Havolu a jezero Wannsee. Také Britzer Garten, nejoblíbenější park Berlíňanů, zaručuje krásné podzimní chvilky. V Zahradách světa (Gärten der Welt) ve čtvrti Marzahn si pohled na pestrobarevnou městskou krajinu můžete vychutnat dokonce z lanovky.


Zábava pro celou rodinu - ZOO a pouštění draků


Berlínská zoo je zoologická zahrada se samými superlativy: Je nejstarší v Německu (otevřena roku 1844) a můžete v ní obdivovat celkem na 20 000 zvířat celkem více než deseti tisíc druhů. Největším lákadlem této mezi rodinami s přehledem nejoblíbenější atrakce Berlína jsou pandy. Zdejší miláčkové všech návštěvníků Bao Bao a Yan Yan se v létě 2017 dočkali dvou nových kamarádů: páru pand Meng Meng a Jiao Qing dovezeného z Číny. Výběh pand velkých se stylem podobá čínskému hudebnímu pavilonu, díky čemuž je považován za nejkrásnější pavilon pand na světě. Se superlativy však ještě nekončíme: Nachází se zde také Berlínské akvárium, které je jedním z největších v Evropě. K zoologické zahradě patří také pavilon hrochů a jedna z největších a nejmodernějších ptačích voliér starého kontinentu.


Těžko bychom hledali aktivitu, která nadchne děti stejně tak jako dospělé - v mnoha parcích se podzimní nebe hemží draky. K nejoblíbenějším místům patří trefně místo, kterému se říká Dračí hora (Drachenberg) na Teufelsbergu. Čili žádný tajný tip, právem ale naprostá špička: Dračí hora hned vedle bývalé špionážní stanice Teufelsberg je místem, které je pro pouštění draků jako stvořené. Také bývalé letiště Tempelhof uprostřed města skýtá dostatek prostoru nejen pro pouštění draků, ale i spoustu dalších aktivit.


Berlínské Přírodovědné muzeum vás skvělým způsobem vtáhne do všech jejích zázraků. Během prohlídky se seznámíte s vývojem života na naší planetě. Největším lákadlem je ale největší kostra dinosaura na světě: v muzeu narazíte na vskutku kolosálního Brachiosaura brancai vysokého 13,27 metru. Ještě víc ohromující je ale Tristan Otto: gigantický exponát Tyrannosaura rexe. Samozřejmě je tu ale také spousta dalších zajímavých exponátů. A nezapomeňte: S Berlin WelcomeCard zde dostanete 38 % slevu na vstupném pro dospělé a 60 % pro děti od 6 do 16 let.


Celodenní výlet do světa filmu


Pobyt v Berlíně se nevylučuje s celodenním výletem do Postupimi, obzvlášť pokud si pořídíte vhodnou variantu Berlin WelcomeCard. Zde si přijdou na své zejména rodiny s dětmi, neboť tu v zážitkovém centru Filmpark Babelsberg objeví svět filmu. Návštěvníci tu najdou vše, co k filmu patří: kulisy, rekvizity, kostýmy a technické vybavení z dob minulých i současných.

 

Vlakem do Berlína


Pojeďte do Berlína vlakem – pohodlně, bez starostí a třeba se sklenkou dobrého vína v ruce. Vstupní branou do německé metropole je Hauptbahnhof - budova Hlavního nádraží. Zcela nový komplex, významná křižovatka mezinárodní a městské dopravy, obrovské nákupní centrum s restauracemi i fastfoody.17 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

ความคิดเห็น

ได้รับ 0 เต็ม 5 ดาว
ยังไม่มีการให้คะแนน

ให้คะแนน
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page