top of page
Vyhledat

Hanzovní město Lübeck UNESCO

Lübeck je hanzovní město v Německu a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Bylo zapsáno na tento seznam v roce 1987 jako "Historické centrum města Lübeck".


Das Holstentor ist das Wahrzeichen der Stadt, Route der Backsteingotik © GNTB, Francesco Carovillano
Das Holstentor ist das Wahrzeichen der Stadt, Route der Backsteingotik © GNTB, Francesco Carovillano

Lübeck, nesporná královna Hanzy, byla založena v roce 1143 jako „první westernové město na pobřeží Baltu“ a poskytla zářný příklad všem hanzovním městům a městům podél Baltu. Středověké staré město je jedním z předních příkladů cihlové gotické architektury a odráží slavnou minulost Lübecku jako raného centra mezinárodního obchodu.


Lübeck je známé jako významné hanzovní město, které hrálo klíčovou roli v obchodu a politice v severní Evropě během středověku. Jeho historické jádro se zachovalo v dobrém stavu a nabízí návštěvníkům bohaté architektonické a kulturní dědictví.

Mezi významné památky v Lübecku patří:

  1. Lübecker Holstentor: Toto gotické městské brány je ikonickým symbolem Lübecku.

  2. Starý radniční komplex: Zahrnuje Gotickou radnici (Rathaus) a přilehlou Budovu vrchního soudce (Oberstadthaus), které jsou příklady bohaté hanzyjské architektury.

  3. Kostel sv. Marie (Marienkirche): Tento monumentální gotický kostel je největším kostelem v severním Německu a nabízí impozantní architekturu a vnitřní výzdobu.

  4. Domovní řada v ulici Breite Straße: Tato řada historických domů je příkladem typické hanzyjské zástavby a stojí v blízkosti radnice.

  5. Burzovní síň: Postavena v gotickém slohu, byla centrem obchodu a obchodních jednání v době hanzovního obchodu.

Lübeck je považován za jedno z nejkrásnějších a nejlépe zachovalých historických měst v Německu a jeho zahrnutí na seznam UNESCO to potvrzuje. Toto místo přitahuje turisty svým unikátním středověkým kouzlem, malebnými uličkami a impozantní architekturou, což činí z Lübecku oblíbený cíl pro milovníky historie a kultury.Něco, co mnoho lidí neví: Lübeck Staré Město má také jedinečnou rozmanitost zelených oáz ve svých chodbách a nádvořích, přímo uprostřed města. Většina z nich je přístupná veřejnosti a mnohé z nich jsou pokryty topolovinami a inspirují svým okouzlujícím tichem a uvolněným klidem. V létě zde můžete posedět u kávy, popovídat si a kochat se pohledem na tradiční cihlové stavby.


57 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Objevte Německo, prázdninovou destinaci

TOP 100 atrakcí a památek v Německu

TOP 100 Německa

Travel blog Německo na Turistika.cz

logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page