top of page
Vyhledat

Saarbrücken

Aktualizováno: 28. 1.

Saarbrücken je pěkné město s pulzující kulturní scénou a barokní architekturou. Spojuje francouzskou atmosféru s radostí ze života Sárska. Metropole na řece Saar je pohodové město s faktorem dobré nálady, který se nachází v centru regionu zahrnujícího tři země.

ankt-Johanner-Markt ©DZT (Johannes Dreuw)
ankt-Johanner-Markt ©DZT (Johannes Dreuw)

1000letá historie města byla vzrušující. Barokní budovy, jako je palác a náměstí Schlossplatz, svědčí o rozkvětu města v 18. století, zatímco kostel Ludwigskirche je považován za jeden z nejčistších a nejkrásnějších barokních kostelů v Německu. Mezi další atrakce patří novogotická radnice, ředitelství hornictví a kostel sv. Jana. Náměstí St. Johanner Markt se svými butiky, bistry a malebnými úzkými uličkami je srdcem a duší Saarbrückenu. Všechny městské části jsou stejně klidné jako nádherné, s pěknými pivními zahrádkami a vlastní interpretací osobitého stylu regionu.


Návštěvníci se mohou dozvědět o průmyslové minulosti regionu v nedalekých železárnách Völklingen, které jsou na seznamu světového dědictví UNESCO a jsou hlavní zastávkou na Evropské cestě průmyslového dědictví. Mezitím 14 metrů pod náměstím Schlossplatz mohou turisté prozkoumat fascinující ruiny středověkého hradního komplexu s UV svítilnami. Divadelní hry a balet lze vidět v prostorách Státního divadla, zatímco v paláci se každou neděli od června do srpna konají koncerty pod širým nebem s lidovou hudbou, rockem, šansonem, bluesem a jazzem. Saarbrücken je listnaté město se svými nádhernými palácovými zahradami a zelení podél břehů řeky Saar. Takže pokud toužíte po uvolněném městě, nemusíte hledat nic jiného než Saarbrücken.


Saarbrücken

Webové stránky: www.saarbruecken.de


Spolková země: Sársko


Tipy, zážitky a zkušenosti turistů ze Sárska (9)


44 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page