top of page
Vyhledat

Romantická cesta

Aktualizováno: 23. 3. 2023

Romantická cesta zpřístupňuje cestovateli z Würzburgu do Füssenu bohatství západní historie, umění a kultury. Na cestě ze severu na jih se krajina mění: údolí řek, úrodná zemědělská půda, lesy, louky a nakonec hory. Würzburg a víno, údolí Tauber a Rothenburg, Ries, Lechfeld, Pfaffenwinkel a královské zámky.

Schwangau, Neuschwanstein Castle, The Fairytale Castle, autor:  Deutschland abgelichtet Medienproduktion, zdroj: GNTB
Schwangau, Neuschwanstein Castle, The Fairytale Castle, autor: Deutschland abgelichtet Medienproduktion, zdroj: GNTB

Výlet po romantické cestě však nabízí mnohem víc než jen krásnou krajinu a kulinářské speciality. Romantická cesta hýří harmonií kultury a pohostinnosti, stále novými pohledy na rozmanitou krajinu, městy s působivými, velkolepými budovami, které si zachovaly svůj vzhled po mnoho staletí. Balthasar Neumann vytvořil rezidenci Würzburg, v Taubertal se setkáte s Tilmannem Riemenschneiderem, Carl Spitzweg byl fascinován Rothenburgem ob der Tauber. Ve čtvrti Ries můžete na vlastní oči vidět historii země. V Augsburgu narazíte na Římany a Fuggerei - první sociální sídliště ze 16. století. Wieskirche, jedno z nejznámějších rokokových uměleckých děl, se nachází v Pfaffenwinkel.


Pokud cestujete autem, karavanem nebo motorkou, stačí sledovat hnědé značky, které spojují jednotlivá města podél silnice. Cyklisté mohou na kole z Würzburgu do Füssenu vyrazit po speciálně značené dálkové cyklostezce Romantic Road po zelené značce v délce 460 kilometrů, která je součástí sítě cyklostezek ADFC pod označením D 9. Modré informační tabule označují dálkovou turistickou stezku, která jako opravdová gurmánská stezka vede snovou krajinou a romantickými městečky v délce téměř 500 kilometrů. Udělejte si čas na prozkoumání přírody, umění a kuchyně podél Romantické cesty. Na cestě z Mohanu do Alp objevíte neobyčejné, inspirativní, úžasné, skutečné zasvěcené tipy.


Webová stránka: www.romantischestrasse.de


Spolková země: Bavorsko


mapa a zajímavosti na trase Romantické cesty


178 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commenti

Valutazione 0 stelle su 5.
Non ci sono ancora valutazioni

Aggiungi una valutazione
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page