top of page
Vyhledat

Zámek Neuschwanstein

Aktualizováno: 1. 9. 2023

Zámek patří k nejznámějším a nejnavštěvovanějším zámkům v Evropě. Mezi lety 1869 - 1892 ho nechal postavit Ludvík II. Bavorský. Ludvík však svůj zámek jako dostavěný nikdy neviděl, neboť byl roku 1886 zatčen, uvězněn a ve vězení záhadně zemřel. Ludvík II miloval okázalost ,přepych a umění. V období jeho vlády se zcela vyhýbal vladařským povinnostem a místo něj vládla Bavorská ministerská rada .Ta měla dost jeho rozhazovačnosti,nechala Ludvíka II zatknout ,obvinit z nesvéprávnosti a uvěznit.

Zámek Neuschwanstein
Zámek Neuschwanstein, zdroj: Turistika.cz

Mimochodem - zámek byl na svou dobu vybaven technicky přímo zázračně; měl např. ústřední vytápění místností a přímé vedení horké vody do traktů obývaných panovníkem. Pohled z oken sálů, komnat i chodeb na louky a jezera v rovinaté nížině pod hradem je stejně úchvatný jako scenérie alpských velikánů, jež nabízí výhled na druhou stranu.


Stojí za to nechat auto na parkovišti a projít se 3 až 4 km pěšky od dolního staršího zámku podél cípu Alpského jezera kolem zámku Neuschwanstein nebo doporučujeme procházku na Mariánskou vyhlídku, na most nad vysokou propastí, z které je fascinující výhled na Neuschwanstein a panorama za ním.


Vstupné dospělí 13€ , děti do 18 let zdarma


Webová stránka: www.neuschwanstein.de


Spolková země: Bavorsko


Zážitky z návštěvy zámku na Turistika.cz:


142 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page