top of page
Vyhledat

Miniatur Wunderland Hamburg

Aktualizováno: 1. 9.


Miniatur Wunderland Hamburg
Miniatur Wunderland Hamburg, zdroj: 123rf.com

Název tohoto turistického cíle trochu evokuje název nějakého zábavního parku s horskými drahami a ruskými koly, nicméně jedná se o něco trochu jiného a nadšeni budou především kluci od 4 do 120 let, ale zpracování a provoz je tak úžasný, že se určitě nebudou nudit ani osoby něžnějšího pohlaví. Jedná se o největší modelovou železnici na světě a nachází se v Hamburgu.


Modelové kolejiště, nebo přesněji řečeno modelová kolejiště se nachází ve dvou patrech bývalých doků, a jsou rozdělena tématicky podle států. Najdeme tu hlavně Německo, zasněžené Švédsko s hutěmi v Kiruně, Švýcarské Alpy se zubačkami a lanovkami, Rakousko, americký Las Vegas v přípravě je mezinárodní letiště a Itálie a Francie. Jednotlivá kolejiště jsou zpracována do posledního detailu, najdeme tu spoustu výjevů z běžného života např koncert D.J.Boba, zápas Sumo, plně obsazený fotbalový stadion, stavbu domů, průřez vodní elektrárnou a dolem, nebo detail ražby tunelů.


Každou půlhodinu se "stmívá" což je zařízeno tak, že krom klasických zářivek jsou instalovány i zářivky červené a modré a postupnou změnou intenzity svícení nastává šero a postupně se rozsvicuje zhruba 300.000 světel až do úplné tmy.

Krom 830 vlaků které se prohání na kolejích o délce 12 000m, lze ještě stiskáním tlačítek u někteých modulů zprovoznit některé součásti kolejiště od odstřelu v dolu po třeba přílet UFO.


Kolejiště zabírá 1150 m čtverečních a do roku 2015 plánují provozovatelé zdvojnásobení této plochy. Na provoz dohlíží 40 počítačů,

Pokud budete mít v Hamburku čas, případně nebude-li zrovna počasí na procházky po tomto přístavním městě, určitě si návštěvu mini-wunderlandu nenechte ujít.


Další informace najdete na www.mini-wunderland.de.


Spolková země: Hamburk


Zážitky z návštěvy na Turistika.cz:

www.turistika.cz/mista/miniatur-wunderland-update/detail


>> TOP 100 Německa

69 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Objevte Německo, prázdninovou destinaci

TOP 100 atrakcí a památek v Německu

TOP 100 Německa

Travel blog Německo na Turistika.cz

logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

Nejnovější články z Travel blogu

bottom of page