top of page
Vyhledat

Muzeum Mercedes-Benz Stuttgart

Muzeum Mercedes-Benz ve Stuttgartu, Německo, je ikonickou destinací pro nadšence do automobilů a milovníky historie.


Muzeum se nachází ve Stuttgartu, hlavním městě německého státu Bádensko-Württembersko. Je umístěno v komplexu Mercedes-Benz Welt poblíž továrny v Untertürkheimu, kde má Mercedes-Benz své sídlo.


Architektura muzea je pozoruhodná svým inovativním designem. Bylo navrženo nizozemskou architektonickou firmou UN


Mercedes Benz muzeum - Stuttgart

Studio a dokončeno v roce 2006. Budova má strukturu dvojitých šroubovic s rampami, které vedou návštěvníky prostorů expozice, poskytují chronologickou cestu historií Mercedes-Benz.


Muzeum představuje rozsáhlou historii Mercedes-Benz a jeho předchůdců, sahající až do konce 19. století. Návštěvníci mohou prozkoumat rozsáhlou sbírku vozidel, od raných prototypů a starých automobilů po moderní luxusní automobily. Exponáty pokrývají různá témata, včetně automobilového inženýrství, designu, úspěchů v motorsportu a kulturního dopadu značky.


Muzeum nabízí interaktivní zážitek s multimediálními displeji, interaktivními expozicemi a ponořujícími instalacemi. Návštěvníci se mohou dozvědět o vývoji automobilové technologie, milníků společnosti a lidech stojících za značkou Mercedes-Benz.


Muzeum pořádá speciální výstavy, události a workshopy po celý rok, které oslovují nadšence všech věkových kategorií a zájmů. Tyto akce se mohou zaměřovat na konkrétní témata, éry nebo aspekty automobilové kultury.


Kromě expozice muzeum zahrnuje vybavení jako je obchod se suvenýry, kavárna a restaurace. Jsou k dispozici průvodcovské prohlídky pro jednotlivce i skupiny, poskytující hlubší pohledy do sbírek muzea a architektury.


Celkově je Muzeum Mercedes-Benz ve Stuttgartu nezbytnou destinací pro každého, kdo má zájem o automobilovou historii, design a inovace. Nabízí komplexní pohled na odkaz a dopad jednoho z nejuznávanějších výrobců automobilů na světě.


TIP na výlet na Turistika.cz: Muzeum Mercedes-Benz - Stuttgart

6 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page