top of page
Vyhledat

Stuttgart: dokonalá kombinace kultury a automobilů

Aktualizováno: 3. 3.

Jsou auta, která řídíš... a pak jsou auta, o kterých sníš. Stuttgart je jedním z nejlepších míst na světě pro oba – a nejen proto, že se zde vyrábí nejlepší auta světa. Automobilová historie zde ožívá jako nikde jinde na Zemi.

Stuttgart: Kleiner Schlossplatz, Kunstmuseum ©Stuttgart-Marketing GmbH (SMG) (Werner Dieterich)
Stuttgart: Kleiner Schlossplatz, Kunstmuseum ©Stuttgart-Marketing GmbH (SMG) (Werner Dieterich)

Auto má mnoho otců, ale jen jedno místo nazývá domovem. Není tedy žádným překvapením, že Mercedes-Benz Museum je jediným muzeem na světě, které představuje historii automobilového průmyslu od začátku do konce. Hlavy se otáčejí i motoristické legendy v muzeu Porsche. Každý březen se do Stuttgartu sjíždějí milovníci klasických automobilů z celého světa na Retro Classics, nejoblíbenější německou autosalon. V dnešní době nabízí prohlídka závodu Mercedes-Benz v Sindelfingenu hloubkový pohled do zákulisí nejmodernější automobilky.


Okolní vinařská oblast, jedna z největších v Německu, hraje významnou roli v některých dalších vášních místních obyvatel: vynikající jídlo a kvalitní víno. Ideálním výchozím bodem pro okružní jízdu je náměstí Schlossplatz: Prakticky v žádném jiném městě nedominuje palác centru v takové míře jako zde. Ti, kteří strávili den obdivováním výjimečné sbírky modernistického a současného umění v Art Museum Stuttgart, si pak mohou užít pohodový večer ve Státním divadle ve Stuttgartu, největším multižánrovém divadle na světě. Návštěvníci mohou ve svém volném čase procházet obchody světové třídy na Königstrasse a Calwerstrasse. A udělejte si čas na prohlídku tolik milovaných Wilhelmových zahrad. Tyto pozoruhodné zoologické a botanické zahrady jsou domovem přibližně 8 000 zvířat, díky čemuž se tato zahrada řadí mezi ty největší světové.


Stuttgart

Webové stránky: www.stuttgart-tourist.de


Spolková země: Bádensko-Württembersko


Tipy, zážitky a zkušenosti turistů ze Sttutgartu a okolí (42)


20 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page