top of page
Vyhledat

Markraběcí opera Bayreuth, UNESCO


Bayreuth: busta Wilhelmine před budovou opery © Bayreuth Marketing & Tourismus GmbH, Ramona Schirner
Bayreuth: busta Wilhelmine před budovou opery © Bayreuth Marketing & Tourismus GmbH, Ramona Schirner

"Markraběcí opera" v německém Bayreuthu je známá jako "Markgräfliches Opernhaus" nebo také "Margravial Opera House." Jedná se o jeden z nejdůležitějších historických barokních operních domů v Evropě. Architektonický význam a historická důležitost budovy byly důvody pro zapsání na seznam památek světového dědictví UNESCO.


Markraběcí opera byla postavena mezi lety 1744 a 1748 za podpory markraběnky Wilhelminy Braniborsko-Bavorské, sestry Fridricha Velikého Pruského. Byla navržena slavným divadelním architektem Giuseppem Galli Bibienou. Opera má impozantní barokní interiér. Je jediným zcela dochovaným příkladem svého druhu, kde může 500 diváků autenticky zažít barokní dvorní operní kulturu a akustiku, protože v hledišti jsou zachovány původní materiály - dřevo a plátno, s krásně zdobenými lóžemi, galeriemi a královskou loží. Během doby markraběnky byla opera používána pro představení opery, divadla a koncerty. Po její smrti však divadlo upadlo v zapomnění a bylo znovuobjeveno a zrestaurováno až v 20. století.


Vysoce zdobená dřevěná lodžová struktura s iluzionistickým malovaným plátnem představuje pomíjivou ceremoniální architektonickou tradici, která se používala na přehlídkách a oslavách pro knížecí sebereprezentaci.


Více na


Výlety v okolí na turistika.cz:

23 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page