top of page
Vyhledat

Historická centra Stralsundu a Wismaru UNESCO

Aktualizováno: 29. 8.


Kostel sv. Nikolaje a stará radnice na trhu v hanzovním městě © GNTB Author = Francesco Carovillano
Kostel sv. Nikolaje a stará radnice na trhu v hanzovním městě © GNTB Author = Francesco Carovillano

Na pobřeží Baltského moře, v Meklenbursku-Předních Pomořanech, se nacházejí dvě města vzdálená navzájem 150 kilometrů, jež ale mají mnoho společného. Obě jsou díky bohaté hanzovní historii společně zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO. Nabízí ale také daleko víc než jen historické památky.


Obě města jsou významná díky svým dobře zachovalým středověkým městským jádrům. Stralsund a Wismar byly oba významnými obchodními městy během doby Hanze, svazku severoevropských obchodních měst, který dominuje obchodu a politice v severní Evropě od 13. do 15. století.


Stralsund je známý svými mnoha historickými budovami, včetně kostelů jako St. Nicholas' Church a St. Mary's Church, a také významných secesních budov. Dále je zde také Ozeaneum, muzeum zaměřené na mořský život Baltského moře a Severního moře, které bylo v roce 2010 jmenováno Evropským muzeem roku.


Most na Rujanu, foto: © Hansestadt Stralsund
Most na Rujanu, foto: © Hansestadt Stralsund

UNESCO světové dědictví je označení udělené místům, které jsou považovány za mimořádné významné z hlediska světového kulturního nebo přírodního dědictví. Města Stralsund a Wismar jsou na tomto seznamu uvedena díky svému historickému významu a dobře zachovalému středověkému charakteru.


Více informací

Výlety a zajímavá místa v okolí na Turistika.cz

6 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Objevte Německo, prázdninovou destinaci

TOP 100 atrakcí a památek v Německu

TOP 100 Německa

Travel blog Německo na Turistika.cz

logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

Nejnovější články z Travel blogu

bottom of page