top of page
Vyhledat

Cyklostezka 100 hradů a zámků

Aktualizováno: 31. 7. 2023

Cyklostezka 100 hradů a zámků, která se vine převážně zelenými parky, loukami a pastvinami s více než 100 hrady a zámky, majestátně vládne ostatním cyklotrasám.


Schloss Ahaus, © Münsterland e.V. / Philipp Fölting
Schloss Ahaus, © Münsterland e.V. / Philipp Fölting

Je to nesporná královna cyklostezek v Münsterlandu: Cesta 100 hradů. Jde o unikátní spojení historických pokladů regionu s více než 100 vodními paláci, hrady, panstvími a zámky v délce přes 960 kilometrů. V idylické přírodě a rovinaté parkové krajině můžete jezdit na kole velmi uvolněně – ať už krátký a sladký v jeden den, na prodloužený víkend nebo na velkou túru. To také znamená motto regionu: MÜNSTERLAND. DOBRÝ ŽIVOT.


Trasa vede cyklisty na čtyřech okruzích mimo rušné silnice malebnou zahradní a parkovou krajinou Münsterlandu. Četné slohové epochy architektury zanechaly své kamenné stopy a zvou vás k objevování světa středověku, renesance a baroka v palácích a zámcích a jejich okolí – prostřednictvím informační tabule, aplikace, návštěvy muzea nebo procházky. Nikde jinde nejsou vzdálenosti na kole od pohledu k vidění tak krátké jako v Münsterlandu.


Čtyři propojené smyčky, které jsou převážně ploché a každá pokrývá 210 až 310 kilometrů, se vinou oblast Münsterland, většinou formou samostatných cyklostezek nebo asfaltových tratí. Cyklisté si mohou vybrat, odkud vyrazí a v mnoha případech jsou atrakce od sebe vzdáleny jen několik kilometrů. Slavnou dobu rozkvětu rytířů, baronů a knížat oživují hezká Stará města, zahrady připomínající Versailles a stavby v gotickém, renesančním a barokním stylu. Dobrou zprávou je, že region Münsterland je známý svou rozsáhlou nabídkou zařízení pro cyklisty.


Jižní část trasy

Jižní část je nejkratší ze čtyř okruhů. Impozantní paláce a hrady se tyčí jižně od Münsteru a svědčí o skvělé architektuře. Historické budovy, obklopené krásnými zahradami a parky, okouzlí na první pohled. Na této dobrodružné cyklistické cestě historií jsou paláce a hrady někdy jen několik kilometrů od sebe.


Severní část trasy

Severní etapa trasy vede z rovinaté krajiny kolem Münsteru a severního Münsterlandu do kopcovité Tecklenburger Land, balkónu Münsterlandu. Snové zážitky z přírody, okouzlující historická centra měst a nádherné panoramatické výhledy tvoří přitažlivost severního hřiště. Samozřejmě nesmíme zapomenout na četné hrady a zámky – od působivých až po divoce romantické.


Západní část trasy

Západní kurs vede zelenou krajinou západního Münsterlandu, kde potoky, řeky a jezera opakovaně dodávají modré cákance. Pod širokým obzorem obklopuje münsterlandská parková krajina a přírodní park Hohe Mark nádherné paláce a zámky. Historické budovy, jako je vodní příkop Anholt a zámek Raesfeld, patří k nejkrásnějším v Münsterlandu.


Východní část trasy

Východní část trasy vede z cyklistického hlavního města Münsteru přes východní Münsterland do údolí Lippe. Koně a jezdci jsou všudypřítomní v mírné krajině, zejména v okolí koňského hlavního města Warendorfu. Tvoří kulisu pro půvabné paláce a zámky podél cyklostezky.Webová stránka: www.100-schloesser-route.de

Délka: 960 kilometrů Start / Cíl: Münster

73 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page