top of page
Vyhledat

66-Lakes-Trail

Aktualizováno: 29. 8. 2023

Stezka 66 jezer je hlavní pěší trasou přes Braniborsko. Značky (modrá skvrna na bílém pozadí) označují cestu po jedné z nejatraktivnějších turistických tras v Německu. Trasa kolem Velkého Berlína je dlouhá 400 km a je rozdělena do 17 etap. Kromě cesty do a ze stezky nemá chodec kontakt s městem, ale je veden malebnými lesy a podél luk, jezer a řek. Cestou může objevovat různé druhy rostlinného a živočišného života typické pro braniborskou krajinu. Podobně může z četných vyhlídek v lesích, polích a jezerech pozorovat různé druhy ptáků. V létě si může užít koupání v některém z mnoha jezer, v zimě pak zasněžená krajina poskytuje romantickou kulisu pro jeho procházky.


Stezka však není vhodná jen pro milovníky přírody, prochází také několika atraktivními historickými městy a vesnicemi, které vždy stojí za návštěvu. Ve vesnicích je mnoho starých kostelů, stodol a hospodářských dvorů. Podél trasy piknikové lavičky vybízejí k odpočinku, zatímco restaurace lákají návštěvníky svými regionálními pokrmy a nápoji.


Stezka 66 Lakes nemá téměř žádné stoupání, a proto se doporučuje i pro nezkušené chodce. Trasu lze navíc rozdělit na jednotlivé denní vycházky a je možné se na ni v libovolném místě připojit. Na začátek a konec stezky se snadno dostanete veřejnou dopravou z Berlína. Chodec se může sám rozhodnout, zda bude chodit ve směru nebo proti směru hodinových ručiček.
 
66-Lakes-Trail
.gpx
Stáhnout GPX • 280KB


51 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page