top of page
Vyhledat

Turistická stezka po pobřeží Baltského moře (E9)

Aktualizováno: 22. 6. 2023

  • Délka trasy: 400 km

  • Etapy: 14 dní

  • Železniční spojení: Lübeck, Ahlbeck

  • Značka: modré vodorovné pruhy na bílém pozadí

  • Památky: Hanzovní města Wismar a Stralsund, přímořské lázeňské město Heiligendamm, promenáda ve Warnemünde, architektura letoviska tří císařských lázní na UsedomuTuristická stezka E9 po pobřeží Baltského moře v Meklenbursku-Předním Pomořansku začíná z Lübeckého zálivu. Rakytník a psí růže lemují cestu dun mezi poloostrovem Priwall a baltským letoviskem Boltenhagen. Z vrcholu vysokého útesu oko okamžitě upoutá hanzovní město Wismar, jehož cihlové kostely jsou z dálky přívětivou vizí. V Reriku oko pokrývá zdánlivě nekonečnou modř Baltského moře. Přes Kühlungsborn cesta pokračuje do Heiligendammu, kde čistá bílá domů během dne soutěží s plachtami lodí o jas.


Dále po strmém pobřeží, kde na vrcholu těsně před Nienhagenem se mohutné buky napínají, aby dosáhly nebes. Hladké kmeny stromů se svými tajemnými větvemi daly tomuto místu jméno: Gespensterwald - Les duchů. Lesní stezka vede na promenádu ​​těsně před Warnemünde, která vás provede pobaltským letoviskem s malebnými kapitánskými domy a hrdým majákem. Stezka, která vede převážně po pláži s osvěžujícími vodami Baltského moře, které vám lemují u nohou, zavede turisty do přímořského lázeňského města Graal-Müritz.


Příroda a architektura jsou na poloostrově Fischland-Darß-Zingst v nedotčeném stavu. Podél divokých, romantických pláží s velkolepým strmým pobřežím, větrem skloněnými stromy a doškovými domy pokračuje stezka největším národním parkem v Německu – Vorpommersche Boddenlandschaft. Bystrí turisté najdou na opuštěných plážích jedinečné suvenýry, jako je jantar, zkamenělí mořští ježci nebo hagstones.


Čluny Zeesen s červenými plachtami jsou stálým společníkem až do Stralsundu. Stezka pokračuje po barevných loukách a polích do Greifswaldu. Mezi stromy za hanzovním městem jsou romantické a mystické ruiny opatství Eldena. Nový most Peene vás zavede z Wolgastu na ostrov Usedom. Klidný tok řeky Peene, klidný Achterwasser ve vnitrozemí, deset kilometrů plážové promenády s půvabným molem vedoucím k nekonečnému moři – na cestě do Ahlbecku poskytuje slunečný ostrov dokonalou ukázku celého spektra přírody a přírody Předního Pomořanska. kulturní fascinace.


Za Ahlbeckem E9 pokračuje na polskou stranu ostrova Usedom.

 
baltic-sea-coast-hiking-trail-e9
.gpx
Stáhnout GPX • 437KB


40 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page