top of page
Vyhledat

TOP 5 míst, které navštívit v Gelsenkirchenu

V Gelsenkirchenu najdete hned několik zajímavostí, které stojí za návštěvu.


1. Veltins Arena - domácí hřiště týmu FC Schalke 04

Veltins Arena - domácí hřiště týmu FC Schalke 04

Stadion v centru Gelsenkirchenu, který byl otevřen v srpnu 2001, je jedním z nejzajímavějších míst pro fotbalové fanoušky z celého světa. Domov FC Schalke 04 kombinuje technické vymoženosti, jako je pohyblivé hřiště a uzavíratelná střecha, s neuvěřitelnou a jedinečnou atmosférou, kterou během zápasů klubu vytváří více než 62 000 diváků bez ohledu na ligu či soutěž.

Pestrou historii klubu můžete poznat při prohlídce stadionu a návštěvě muzea Schalke. Zde se návštěvníci mohou seznámit s historií klubu zblízka: obdivovat trofeje, obdivovat staré dresy nebo sledovat na obrazovkách sestřihy velkých triumfů Schalke.

Multifunkční aréna není jen výjimečným místem pro fanoušky Schalke a fotbalu. V aréně hrají hudebníci z celého světa. Naživo zde vystoupili Bruce Springsteen, U2, Metallica, Ed Sheeran nebo Rolling Stones a mnoho a mnoho dalších světových hvězd. V červenci 2024 vystoupí ve Veltins Areně Taylor Swift (třikrát) a Rammstein (pětkrát). Více na schalke04.de / veltins-arena.de


2. Musiktheater im Revier Gelsenkirchen

Musiktheater im Revier Gelsenkirchen

Nejkrásnější operní dům v regionu! Budova byla otevřena v roce 1959 a architektura a umění na budově inspirovaly lidi po celém světě. Otevřená budova, kterou naplánoval Werner Ruhnau a kterou zdokonalili umělci jako Yves Klein a Jean Tinguely. Významná architektura se odráží i v LOGU města Gelsenkirchen pro Euro2024.

Divadelní sekce zahrnují symfonické koncerty, muzikály, operu, operetu, balet, loutkové divadlo a mnoho dalšího. Pokud máte chuť vyrazit za kulturou do této fantastické budovy, podívejte se na program. Více na musiktheater-im-revier.de


3. Oblast Nordsternpark

Nordsternpark

Buďte aktivní, poznejte rozmanité umění a kulturu a vychutnejte si nabídku občerstvení: V Nordsternparku můžete strávit celý den plný akcí a zážitků a zároveň si odpočinout v zeleni. V roce 1994 byl areál bývalého dolu Nordstern na kanálu Rýn-Herne v Gelsenkirchenu-Horstu u příležitosti německé zahradnické výstavy rozsáhle upraven na park. Dokončen byl v roce 1997 a od té doby je cílem odpočinku a rekreace přímo u kanálu. Na 100hektarovém pozemku dnes najdete dětská hřiště, lezecké stěny, cyklostezky a běžecké tratě, můžete se projet lodí po kanálu Rýn-Herne a z výšky 83 metrů z vrcholu věže Nordstern se rozhlédnout po celé oblasti daleko do Porúří. V areálu se pravidelně konají koncerty pod širým nebem: V amfiteátru před impozantní kulisou parku a těžební věže zažijete divoké rockové koncerty i atmosférickou klasickou hudbu.

V restauraci Heiner's Restaurant můžete ochutnat pravou hrnčířskou kuchyni. Na Ziegenmichelhofu najdete také bio občerstvení vyrobené z regionálních surovin. Více na nordsternpark.de.


4. ZOOM Erlebniswelt - ZOO & zábavní park

..... Aljaška, Afrika a Asie. Malá cesta kolem světa za jeden den.

Je toho hodně, co můžete zažít. Samozřejmě lední medvědi, sobi a losi. Ale na dobrodružné stezce můžete také rýžovat zlato a hledat další věci. Výlet na ledové kře po Aljašce je také nutností ... Pak se vydejte do Afriky za lvy, nosorožci a žirafami. Při cestování jako Humphrey Bogart a Katherine Hepburn na Africké královně uvidíte nejen paviány a plameňáky. V Asii na návštěvníky čekají orangutani a tygři... Na závěr prohlídky se mohou mladší návštěvníci prohánět mezi trupy lodí a dračími hřbety v Dračí zemi...

Vydejte se do jedné z největších a nejoblíbenějších zoologických zahrad v Německu a užijte si kompletní program. Více na zoom-erlebniswelt.de.


5. Muzeum umění v Gelsenkirchenu

Je přístupné všem, podporuje rozmanitost a kreativitu a zprostředkovává lidem kontakt s uměním od konce 19. století až po současnost.

Kromě shromažďování, uchovávání a výzkumu je středobodem naší práce vystavování a zprostředkování umění. Jako místo reflexe a zážitků pro širokou veřejnost umožňuje Kunstmuseum Gelsenkirchen nové pohledy a setkání s uměním také díky volnému vstupu - a to již od roku 1962!

Kinetická sbírka muzea, která je s více než 80 mezinárodními díly největší městskou sbírkou svého druhu v Německu, je uznávaná na celostátní úrovni. Je toho však k objevování mnohem víc: vrcholná díla klasické moderny, sbírka grafiky zahrnující více než 3 000 epoch, četné ukázky konstruktivně-konstruktivního umění a současný výstavní program s mezinárodními pozicemi, které Kunstmuseum Gelsenkirchen řadí na současnou uměleckou scénu.

Před shonem a ruchem hry si odpočiňte u zajímavého umění. Žádný problém. V Gelsenkirchenu, nedaleko zastávky linky 302, je na co se dívat. Umění, které (se) hýbe. Možná víc než někteří hráči. Kinetické umění. Hravé a vzrušující. Kromě toho díla skupiny Zero a kaleidoskop všech uměleckých směrů od dob modernismu umožňují každému návštěvníkovi najít si svůj oblíbený obraz. Vstup je zdarma.

Mimochodem, pokud budete mít během shonu na EURO2024 oči otevřené, můžete na mnoha místech veřejných prostranství najít umělecké objekty. Více na kunstmuseum-gelsenkirchen.de.


Nezapomeňte také navštívit místní restaurace a ochutnat tradiční německá jídla!


7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Dortmund

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page