top of page
Vyhledat

Velká lázeňská města Evropy, UNESCO

Aktualizováno: 31. 7. 2023

Tři německá lázeňská střediska jsou na seznamu světového dědictví UNESCOUšlechtilé lázeňské budovy navržené jako zámky, s mramorovými foyery a čerpacími komorami, honosné zahrady s bílými lavičkami a stříkajícími fontánami: evropská lázeňská kultura vzkvétala v letech 1700 až 1930. V té době se kolem přírodních léčivých pramenů stavěla elegantní lázeňská města s jedinečnými architektonickými styly.


Seznam světového dědictví UNESCO označil od roku 2021 jedenáct evropských lázeňských měst jako „hlavní lázeňská města Evropy“. Tři z nich, Baden-Baden, Bad Kissingen a Bad Ems, se nacházejí v Německu.


To, že lázeňské procedury prospívají nejen tělu a mysli, ale i přírodě, působivě demonstruje Bad Ems se svou Kurwaldbahn - lanovka na vyhlídkové místo s rozhlednou Bismarckhöhe. Unikátní řešení lanovky, která vás dopraví na délce 220m do výšky 132m je zároveň udržitelný koncept mobility s faktorem dobrodružství.


Bismarckhöhe nabízí návštěvníkům úchvatné panoramatické výhledy na řeku Lahn, která protéká městem Bad Ems, a na okolní krajinu. Je to populární místo pro turisty, kteří chtějí obdivovat krásu přírody a okolních hor.


Více informací:

Výlety v okolí na Turistika.cz:

67 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page