top of page
Vyhledat

Top 10 tipů pro Lipsko

Čeká vás první návštěva německého Lipska? Pomůžeme vám se ve městě zorientovat a doporučíme, co musíte při své první návštěvě Lipska vidět!


Objevte 10 nejdůležitějších věcí, které byste si při své první návštěvě Lipska neměli nechat ujít. Pokud je součástí vašeho výletu už naplánované nakupování, máme pro vás několik osvědčených tipů >> shoping LipskoRed Bull Arena
Red Bull Arena

Red Bull Arena

Red Bull Arena je druhý největší stadion ve východním Německu, který je součástí Leipzig Sports Forum a stadionu RB Leipzig.


Red Bull Arena se nachází v sousedství ARÉNY Leipzig – která byla otevřena v roce 2002 – Festwiese, lipského festivalového areálu a menších sportovních zařízení. V letech 1954 - 1956 byl postaven "Stadion statisíce" v době výstavby 15 měsíců za použití suti a jiných materiálů. V následujících desetiletích sloužil tento centrální stadion jako atletický a fotbalový stadion. V jeho 23 metrů vysokých zdech se konaly velké atletické akce, lipské gymnastické a sportovní festivaly a více než 50 mezinárodních fotbalových zápasů.


V roce 1994 byl stadion uzavřen kvůli špatnému stavebnímu stavu. V roce 2000 byla proražena půda pro stavbu nové moderní fotbalové arény s přibližně 43 000 místy ve staré zdi centrálního stadionu. Následně aréna hostila zápasy během mistrovství světa ve fotbale 2006. V roce 2010 byla budova oficiálně přejmenována na Red Bull Arena a nyní je domovským stadionem prvoligového týmu RB Leipzig.Kostel sv. Mikuláše

Kostel sv. Mikuláše je nejstarší a největší kostel v Lipsku. Na podzim 1989 byla církev ústředním výchozím bodem mírové revoluce.Kostel sv. Tomáše

Kostel Thomaskirche je místem bohoslužeb, hudby, domovem chlapeckého pěveckého sboru svatého Tomáše a místem posledního odpočinku Johanna Sebastiana Bacha.

Kostel Thomaskirche byl postaven v roce 1212 jako klášterní kostel. Tím má již více než 800letou historii. Po 27 let zde působil Johann Sebastian Bach, který byl v letech 1723 až 1750 lipským tomášským kantorem. V té době vedl chlapecký Tomášský sbor, který se dodnes těší mezinárodnímu věhlasu. 


Zde vznikla většina Bachových děl . Kostel Thomaskirche je také místem Bachova posledního odpočinku a je považován za významné centrum klasické hudby i daleko za hranicemi Německa. Mrakodrap City Hochhaus

Prohlédněte si město z výšky ze střechy lipského mrakodrapu. Čeká na vás výhled, který stojí za to.


Mrakodrap City Hochhaus, Uniriese (univerzitní gigant), Weisheitszahn "zub moudrosti", Panorama Tower: nejvyšší kancelářská budova a dominanta města Lipska má mnoho jmen. Se svými 142,5 metry je druhou nejvyšší výškovou budovou v nových spolkových zemích. Etnografické muzeum GRASSI

S více než 200 000 předměty má muzeum GRASSI jednu z největších etnologických sbírek v Německu. Exotické, vzácné a zčásti celosvětově unikátní exponáty ukazují umění a způsob života téměř všech kultur světa.


Kromě badatelského aspektu je součástí muzea knihovna s různorodou etnickou literaturou a restaurátorská dílna, v níž se uchovávají muzejní předměty.


Etnografické GRASSI má řadu programových nabídek pro děti, jako jsou například speciální prohlídky zákulisí muzea!Mädlerova pasáž (Grimmaische Straße / Neumarkt)

V nejpůsobivější lipské pasáži nejlépe pocítíte architektonickou a historickou velkolepost veletržního a obchodního města.


Pětipodlažní veletržní dům s pasáží byl postaven v letech 1912 až 1914 podle plánů architekta Theodora Kössera. Stavbu podnítil výrobce kůží Anton Mädler. Musel mu však ustoupit historický obchodní dvůr Auerbachs Hof. Dochoval se však hostinec Auerbachs Keller ("Auerbachův sklep"), který se proslavil jako jedno z dějišť Goethova dramatu „Faust".
Muzeum výtvarného umění
Muzeum výtvarného umění

Muzeum výtvarného umění

Muzeum výtvarného umění (krátce MdbK) patří k nejstarším občanským sbírkám v Německu. Na výstavní ploše o velikosti více než 7.000 metrů čtverečních jsou zde návštěvníkům prezentována početná mistrovská díla z doby od 15. do 21. století.


500letá historie výtvarného umění pod jednou střechou zve k setkáním se starými mistry jako je Frans Hals a Lucas Cranach ml., s romantiky Casparem Davidem Friedrichem a Andreasem Achenbachem a s lipskými umělci jako je např. Max Beckmann a Max Klinger. Také umělecká díla lipských škol jsou zastoupena ve sbírce Muzea výtvarného umění. Ty jsou pojmem pro milovníky umění a sběratele po celém světě a přinášejí díla umělců jako je Bernhard Heisig, Wolfgang Mattheuer, Neo Rauch, Matthias Weischer a Christiane Baumgartner.
Lipský městský přístav
Lipský městský přístav

Lipský městský přístav

Lipský městský přístav nabízí mnoho volnočasových aktivit pro vodní turisty, sportovní nadšence a ty, kteří hledají odpočinek.

Ukážeme vám vodní město Lipsko! Začněte svou prohlídku v městském přístavu a poznejte naše město z úplně nové stránky. Síť řek, potoků a vodních kanálů rozpínajících se po délce téměř 180 kilometrů čeká na prozkoumání.


Z městského přístavu si můžete Lipsko a jeho okolí bohaté na vodní toky prohlédnout nejrůznějšími  způsoby. Můžete si k tomu zapůjčit kánoe a také jízdní kola. Kromě toho nabízíme různé výlety s průvodcem na kánoi, paddleboardu nebo dračí lodi .
Stará radnice
Stará radnice

Stará radnice

Stará radnice postavená v letech 1556 a 1557 Hieronymem Lotterem je jedním z vynikajících příkladů německé renesanční architektury.


Až do začátku 20. století byla sídlem lipské městské správy. Od roku 1909 v budově sídlí městské historické muzeum. V zadní části se nachází trh Naschmarkt se starou obchodní burzou Alte Handelsbörse, ke kterým se dostanete průchodem. V této chodbě je umístěn  vchod do muzea. V budově bývalé radnice se nachází velké množství cenných památek z hudební historie Lipska, které objevíte při procházce po lipské hudební stezce Leipziger Notenspur (lipská hudební stezka) .

110 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page