top of page
Vyhledat

Hornická kulturní krajina Erzgebirge/Krušnohoří UNESCO

Prozkoumejte Hornickou kulturní krajinu Erzgebirge/Krušnohoří, která je na seznamu světového dědictví UNESCO! Budete se tak cítit dobře jako doma, ale čekat na vás budou zážitky jako na cestách: Krušnohoří je mnohem více než jakýkoliv jiný nízkohorský region symbolem fascinace hornictvím, nádhery Vánoc, živého řemesla a síly parní železnice.


Schneeberg: Technické muzeum Siebenschlehener Pochwerk © TVE/Uwe Meinhold
Schneeberg: Technické muzeum Siebenschlehener Pochwerk © TVE/Uwe Meinhold

Objevte je na cyklistických a turistických stezkách, na trasách pro horská kola, na sjezdovkách, běžkařských tratích a při setkáních s místními: Vřelost a svěžest, otevřenost a pocit domova, vynalézavost a přízemnost – čeká na vás fascinující svět.

Hornická města, krajina, kulturní dědictví, přístup lidí k životu – to vše barvitě a mnohotvárně vypráví autentický příběh tohoto jedinečného regionu. Regionu, jehož podzemní poklady – stříbro, cín, kobalt, železo a uran – kdysi učinily saské panovníky bohatými.

Rozkvět měst díky těžbě

Velkolepé patricijské domy, vznešené kostely, vzdorovité zámky, ulice kreslené pravítkem: Z pěkných center měst Annaberg-Buchholz, Freiberg, Marienberg a Schneeberg dodnes dýchá bohatství a hrdost jejich někdejších obyvatel – a vrátí vás do doby, kdy se zde vše ještě točilo kolem těžby.

Vítejte v Miriquidi!

„Miriquidi“: To, co zní jako pohádková země a hrdinské ságy, je jednoduše dřívější název Krušných hor a znamená: „temný les“. Působivá tu však není jen příroda: Svou nezaměnitelnou stopu zanechala v krajině také těžba. Objevte ji sami – krok za krokem.


Historie technologií na dosah ruky

Těžba znamená především jedno: Spoustu technických výzev, které je třeba překonat. Co dělat s vodou v dolech? Jak zpracovávat a tavit vytěžené rudy? Horníci v Krušných horách našli odpovědi – tak inovativní a průkopnické, že se nehostinná nízkohorská oblast stala technologickým hotspotem, světovou špičkou v oblasti důlních technologií.

Kde se v srdci rozsvítí

Obloukové vánoční svícny, které za okny svítí do tmy – určitě je znáte. Ale víte, co nám mají tyto klasické vánoční ozdoby připomínat? Okuste, s jakou láskou místní udržují tradiční zvyky a hluboce zakořeněné tradice. Uvidíte: I tady všechno pochází z dolu. www.erlebniswelterbe.de

15 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Objevte Německo, prázdninovou destinaci

TOP 100 atrakcí a památek v Německu

TOP 100 Německa

Travel blog Německo na Turistika.cz

logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

Nejnovější články z Travel blogu

bottom of page