top of page
Vyhledat

Objevte kouzla saských měst

Saská města jsou ideálním cílem pro krátký výlet. Nejen hlavní metropole Drážďany, Lipsko a Chemnitz, ale i další města vás okouzlí historickými památkami a architekturou. Ta menší i svou autentickou atmosférou nebo tradičními produkty.


Města v regionu Erzgebirge/Krušnohoří, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, jsou proslulá saskou hornickou historií. Ve Freibergu, Schwarzenbergu a Annabergu-Buchholzu ji můžete objevit v rámci mnoha památek. Návštěvníky okouzlí velkolepá architektura, působivé průmyslové památky a živé zvyky a tradice, zejména v období Vánoc, stejně jako nádherná okolní krajina. Zwickau je známé jako kolébka automobilové výroby. Návštěva místního muzea Augusta Horcha slibuje nevšední zážitek. V sousedním Fojtsku pak stojí za návštěvu město Plavno, které je známé svou proslulou krajkou.

Muzeu August-Horch-Museum Zwickau © J. Polacek
Muzeu August-Horch-Museum Zwickau © J. Polacek

Plavno – starobylá atmosféra, kultura a krajka v srdci Fojtska


Krajková výšivka se již více než 120 let vine jako červená nit historií města. Kromě muzejní továrny „Schaustickerei“ s ukázkami autentického krajkářského řemesla se mohou návštěvníci vydat na multimediální objevnou cestu textilní historií Fojtska v novém zážitkovém muzeu „Fabrik der Fäden“.


Fojtské muzeum odhaluje příběhy o Fojtech, kteří jako poddaní německého císaře před více než 900 lety založili Fojtsko. Z bývalého hradu je krásný výhled na soubor budov starého města. Na samotném hradním svahu se můžete dozvědět mnoho zajímavého o hornictví.


Sympatické postavy otce a syna, inspirované nejslavnějšími karikaturami Ericha Ohsera, ukazují cestu do Galerie e.o.plauen a jsou oblíbeným motivem pro fotografie. Nesmí chybět ani návštěva útulných staroměstských hospůdek s tradiční fojtskou kuchyní. Kreativní čtvrť v Elsteraue se zahradami tkalcovských domů nabízí možnost odpočinku. Plavno vás srdečně zve k návštěvě.

Plavno náměstí Marktplatz © Philipp Herfort Photography
Plavno náměstí Marktplatz © Philipp Herfort Photography

Citlivě rekonstruovaná města vybízí k cestě do Horní Lužice.


Přímo v hraničním trojúhelníku mezi Českou republikou, Německem a Polskem leží Žitava, která je městem postních pláten a branou do Žitavských hor. Středověké město Budyšín fascinuje návštěvníky svým nádherným starým městem a bohatými lužickosrbskými tradicemi. Görlitz (Zhořelec) zaujme více než 4 000 architektonickými památkami a autentickým obrazem města, který sem již léta láká filmaře z celého světa.


Města na Labi mají zvláštní kouzlo


Míšeň, kolébka Saska, je proslulá svým vínem, nejstarší porcelánovou manufakturou v Evropě i velkolepým souborem katedrály a hradu Albrechtsburg vysoko nad městem. Pirna, vstupní brána do Saského Švýcarska, září svými krásnými měšťanskými domy a Radebeul láká svou středomořskou atmosférou na Saské vinařské stezce. Torgau je jedním z nejkrásnějších renesančních měst v Německu s impozantním zámkem a městským centrem.


Míšeň © Philipp Herfort Photography
Míšeň © Philipp Herfort Photography


Inspiraci a praktické informace o Sasku najdete na 

13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page