top of page
Vyhledat

Čím je návštěva Frankfurtu tak výjimečná?

Díky zajímavým vyhlídkovým atrakcím, útulným hospůdkám s jablečným vínem, světoznámým muzeím i četným parkům a zahradám ...... a jako domov největšího německého letiště (denně tam přistává a startuje kolem 1400 letů), klíčového dálničního uzlu a skvěle propojeného hlavního vlakového nádraží je Frankfurt také jedním z nejdůležitějších německých dopravních a dopravních uzlů.


Frankfurt je městem velké rozmanitosti a nekonečných možností. V této hesenské metropoli se setkává staletí stará kultura se současnými trendy, tradice s modernou a matka příroda s městským vkusem.


Co byste neměli při návštěvě Frankfurtu opomenout


Nové staré město

Frankfurt Roemerberg Ostzeile Gerechtigkeitsbrunnen © visitfrankfurt Isabela Pacini
Frankfurt Roemerberg Ostzeile Gerechtigkeitsbrunnen © visitfrankfurt Isabela Pacini

Frankfurtské Staré Město je centrem přitažlivosti pro každého: obyvatelé, občané a hosté z celého světa se zde setkávají u kávy, navštěvují četná muzea a jednotlivé obchody a užívají si atmosféru Starého Města v srdci hlavní metropole.

Úspěšný mix je připomínkou pohnuté historie Frankfurtu jako evropské metropole. V Archeologické zahradě mohou malí i velcí obdivovat stopy římského osídlení a karolínského císařského paláce, vysvětlené ve vzrušující video animaci – nebo sledovat krále a císaře na jejich cestě ke korunovaci po Korunovační stezce.


Eiserner Steg (most pro pěší)

Frankfurt Eiserner Steg © visitfrankfurt Isabela Pacini
Frankfurt Eiserner Steg © visitfrankfurt Isabela Pacini

Eiserne Steg je jedním z nejoblíbenějších fotografických míst ve Frankfurtu s výhledem na panorama Frankfurtu. Ocelový most pro pěší spojuje centrum města kolem Römerbergu se Sachsenhausenem na druhé straně Mohanu. Každý den procházejí tisíce lidí přes impozantní most, aby se dostali z Hibbdebachu do Dribbdebachu (nebo naopak). S nesčetnými barevnými zámky lásky a skvělým panoramatem je Eiserne Steg perfektním místem pro fotografování.


Goetheturm

43,3 metru vysoká vyhlídková věž na severním okraji frankfurtského městského lesa je jednou z dominant města. Byla postavena výhradně ze dřeva v roce 1931 a pojmenována po frankfurtském básníkovi Johannu Wolfgangovi von Goethe. V roce 2017 byl zcela zničen žhářstvím a v následujících letech znovu postaven. Rekonstrukce byla provedena, rovněž na přání občanů Frankfurtu, co nejvěrněji originálu.


Velkolepá Alte Oper

Frankfurt Alte Oper © visitfrankfurt Isabela Pacini
Frankfurt Alte Oper © visitfrankfurt Isabela Pacini

Alte Oper Frankfurt byla jednou z nejslavnějších operních scén na světě, dokud ji druhá světová válka nezničila. Při její rekonstrukci bylo obnoveno mnoho původních dekorací, reliéfů, medailonů, fresek, dlaždic a mozaik - všechny tyto krásné detaily můžete zachytit na fotografii. Pokud navštívíte Frankfurt na jaře, můžete zachytit rozkvetlou třešňovou alej vedle Alte Oper Frankfurt.


Osthafenpark

Frankfurt Hafenpark © visitfrankfurt plazy Isabela Pacini
Frankfurt Hafenpark © visitfrankfurt plazy Isabela Pacini

Přístavní park u nové ECB (Evropská centrální banka), přímo na krásných březích Mohanu, je „to pravé místo“ pro sportovce a každého, kdo je rád sleduje. Calisthenics, basketbal, fotbal, skate park, fitness stezka a další. Mladá a svěží kulisa, která také posloužila jako místo pro jeden nebo dva velké filmové projekty.


Více než 30 muzeí vám mimo jiné představí svět umění, filmu, komedie a přírodních věd. Když je pěkné počasí, oázy zeleně, jako je Palmengarten nebo břehy řeky Mohan, poskytují dokonalé místo k odpočinku.


Živá zoologická zahrada, která vás zavede do světa plného exotických zvířat a rostlin


Unikátní památky završuje katedrála sv. Bartoloměje a hlavní věž s působivým panoramatickým výhledem.


Goethův dům nedaleko Eiserner Steg se ponoří hluboko do frankfurtských kulturních kořenů.
2 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page