top of page
Vyhledat

Advent a vánoční trhy Erfurt 2023


V období adventu jsou katedrála a kostel svatého Severa pohádkovou kulisou erfurtských vánočních trhů. © Thüringer Tourismus GmbH / Martin Kirchner
Katedrála a kostel sv. Severa u nám. Domplatz © Thüringer Tourismus GmbH / Martin Kirchner

Erfurt, hlavní město Durynska, je starý více než 1280 let a jeho dlouhá historie se odráží v krásně zachovalé staré čtvrti. O středověkém rozkvětu Erfurtu svědčí majestátní patricijské domy a pečlivě zrestaurované hrázděné budovy v půvabném centru města.


Monumentální soubor katedrály Panny Marie a kostela svatého Severa je nejznámější erfurtskou dominantou, a proto tvoří dokonalou kulisu městského vánočního trhu. Široká nabídka svátečních atrakcí na trhu každoročně přiláká přibližně dva miliony návštěvníků všech věkových kategorií. Na náměstích Domplatz, Fischmarkt a Willy-Brandt-Platz a podél silnic Anger a Schlösserbrücke je ve více než 200 dřevěných stáncích k dostání vánoční zboží všeho druhu.


Termín: 28.11. - 22.12.2023


Otevírací doba: Domplatz

  • Neděle až středa 10-20 hod.

  • Čtvrtek a den otevření 10-21 hod.

  • Pátek a sobota od 10 do 22 hod.


Otevírací doba: Fischmarkt, Schlösserbrücke, Anger, Willy-Brand-Platz

  • Pondělí až neděle od 10 do 20 hodin

Vánoční trh ve městě by nebyl stejný bez oblíbených regionálních specialit, jako je durynská klobása a erfurtský šáteček, který je tak dobrý, že byl zaregistrován jako ochranná známka. K zakoupení jsou také ručně vyráběné produkty z Durynska, včetně vánočních ozdob, tradičních modře barvených látek a širokého sortimentu keramiky, stejně jako řemeslné výrobky z Krušných hor.


Erfurtské vánoční trhy patří k nejlepším v Německu. Erfurt má centrální polohu v Německu, takže je snadno dosažitelný autem, autobusem nebo vlakem.61 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page