top of page
Bonn_Kunst_Museum.jpg

Inspirace a aktivity

Muzea - tradiční i experimentální

Bonn: art museum ©DZT (Francesco Carovillano)

Německá muzea

Je těžké tomu uvěřit, ale v Německu je asi 6800 muzeí. Vynikají nejen rozmanitostí témat a skutečnými poklady, ale i jedinečnými koncepty s mezinárodně uznávanými kolekcemi a sbírkami od dávné historie po současnost.

pinakothek.tiff

Alte Pinakothek Mnichov

Více než 700 evropských obrazů ze 14. až 18. století je vystaveno v galerii Alte Pinakothek v Mnichově - a to je právě ve stálé expozici. Historická budova muzea je na svoji dobu považována za průkopnickou.

> výlet do Alte Pinakothek na Turistika.cz

Nürnberg_Albrecht-Dürer-Haus.jpg

Dům Albrechta Dürera Norimberk

Dům Albrechta Dürera je jednou z nejpopulárnějších památek ve městě Norimberk a nabízí fascinující pohled do života německého renesančního umělce 16. století.

> výlet do Norimberku na Turistika.cz

resize (3)_edited.jpg

Alexandrowka Museum Potsdam

Friedrich Wilhelm III vybudoval ruskou kolonii Alexandrowka v Postupimi v roce 1826 jako poctu svému příteli, ruskému carovi Alexandrovi. Zde se muzeum nyní ohlíží za historií místa.

> výlet do Postupimi na Turistika.cz

Od renesance po moderní umění 

Od starých mistrů až po moderní mistrovská díla, Německo je domovem mimořádných pokladů uměleckého světa v každém období a století. Hosté obdivují výtvarné umění ve všech jeho formách vyjádření a objevují architektonické zázraky, které definovaly jejich doby.

 

Zážitky z návštěv muzeí a památek v Německu (169) od českých turistů na Turistika.cz

full_ac0f99_20130409727_edited.jpg

Audi Forum Ingolstadt

Audi Forum v Ingolstadtu nabízí neuvěřitelnou kombinaci automobilového vzrušení, zábavy, historie, jídla a pití a působivé architektury. Nepotřebujete být petrolhead, abyste se připojili k milionům návštěvníků, kteří se sem hrnou!

> výlet do Ingolstadtu na Turistika.cz

full_7dd371_f_normalFile2-p9187958_edite

BMW World Mnichov

Prozkoumejte značku BMW ze všech úhlů na čtyřech místech přímo u ústředí BMW Group. Prohlídka mapuje více než 100 let historie a odhalí vše, co je třeba vědět o minulých, současných a budoucích vizích velkého automobilového jména.

> BMW muzeum na Turistika.cz

mb muzeum_edited.jpg

Mercedes-Benz Museum Stuttgart

Dech beroucí vozidla a více než 1 500 exponátů na ploše 16 500 metrů čtverečních v devíti úrovních. Prozkoumejte automobilovou a současnou historii sahající až do roku 1886, od úplně prvního patentovaného vozu po vodíkové vozidlo.

> výlet do Mercedes Benz na Turistika.cz

Německá muzea automobilů

Výroba automobilů má v Německu dlouholetou tradici. Navštívit zde můžete stovky muzeí zaměřených na  různá motorová vozidla a dopravní prostředky, od těch historických, přes závodní až ty nemodernější. 

TIP: Muzea na mapě Německa - www.oldtimermuseen.de

berlin letecke muzeum_edited.jpg

Letecké muzeum Berlín - Gatow

Velké Muzeum na okraji Berlína s více než stovkou především poválečných letadel téměř všech leteckých mocností. 

> více na Turistika.cz

full_ea09cc_p8250014_edited.jpg

Památník Berlínské zdi, Berlín

Jeden z nejvýznamnějších památníků věnovaných Berlínské zdi a historii Berlína po obou jejích stranách.  

> Výlet - Po stopách Berlínské zdi

Berlínská muzea a expozice

Berlín je otevřený – lidem, hudbě, novému a starému, hlučnému a tichému, uvnitř i navenek. Cestu Berlínem si nemusíte plánovat. Najdete zde i více než 2 500 parků a zahrad, které zvou k relaxaci.

TIP: Muzea v Berlíně na Turistika.cz

spionagemuseum_edited.jpg

Berlínské muzeum špiónů

Místností prochází směsice zelených laserů: musíte být velmi hbití, abyste se dostali přes osvětlené čáry, ale po jeho zvládnutí se budete cítit jako Tom Cruise ve špionážním filmu Mission Impossible, kde čelil podobné výzvě.

playmobil_edited.jpg

Playmobil® Funpark a Muzeum DB

Sbalte rodinu a prožijte báječný víkend v Norimberku. Playmobil® FunPark a národním železničním muzeu v Norimberku je ideální kombinací! Možnost rozmanitých nákupů pak potěší zejména maminky.

Muzea nejen pro děti

Interaktivní expozice, hravou formou představené přírodní zákony, ale i historie nebo uměni a hudby. To vše nabízejí německá muzea nejen pro děti. 

logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page