top of page
gettyimages-531479038.jpg

Inspirace a aktivity

Německá příroda

Bastei Bridge in Saxon Switzerland ©gettyimages (rusm)

Od pobřeží  až po hory, užijte si německou přírodu

Třetinu celkové rozlohy Německa pokrývají lesy, které jsou oblíbeným cílem výletů. 12 000 jezer a tisíce řek tvoří přírodní biotopy a skvělá místa, kde si odpočinete a nabít energii. 

Tři lokality světového přírodního dědictví UNESCO, 16 biosférických rezervací UNESCO, 16 národních parků a 106 přírodních rezervací. 300 000 km turistických stezek a 76 000 km cyklostezek vám umožní poznat přírodní památky zblízka a vychutnat si je. 

Tipy na aktivní dovolenou v Německu

Pěší turistika, cyklistika nebo prostě nádherné výhledy. S tolika různými přírodními zajímavostmi má Německo na každém rohu překvapení.

CÍTIT SE V Německu DOBŘE

Radreise-Elberadweg-077.jpg

Cesta k udržitelnosti je cestou objevování, ke které vás zveme – koneckonců díky směsi chráněné přírody, inovativního vkusu a kosmopolitismu má Německo jako cestovatelská destinace ideální ingredience pro výjimečné a udržitelné prázdninové zážitky, které také pomáhají chránit naše klima a životní prostředí.​

Udržitelná dovolená šetří přírodní zdroje, posiluje mezikulturní porozumění a podporuje regionální podniky. Mnoho destinací a služeb v nich se zavázalo k tomuto cíli. Roste tak počet nabídek šetřících zdroje, které jsou dobré pro životní prostředí.

Objevujte chráněnou krajinu zelenou cestou, na naučných stezkách nebo bezbariérových cestách a odpočiňte si v ubytování šetrném k životnímu prostředí. 

Inspirujte se!  >> Více o udržitelném cestování v Německu 

Inspirace pro dovolenou v německé přírodní krajině

Objevte více než 130 chráněných přírodních oblastí, nádherné cyklistické a turistické stezky a více než 150 lázní a ozdravných středisek.

Sellin_Bäderarchitektur_Wilhelmsstraße.jpg

Lázně a ozdravovny – odpočinek

Nejlepší příležitosti k odpočinku z každodenní rutiny najdete v Německu: více než 350 lázní a resortů vás zve k úžasným wellness zážitkům u vody, v horách nebo uprostřed zelených luk a lesů.

Objevte Německo, prázdninovou destinaci

logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page