top of page
Vyhledat

Erfurt

Aktualizováno: 28. 1.

Erfurt uchvátí návštěvníky svým středověkým kouzlem a bohatou historií v kombinaci s touhou po životě a vřelým přijetím. Hlavní město Durynska, ležící na křižovatce starověkých obchodních cest, bylo vždy místem setkávání a domovem významných intelektuálů a magnetem pro návštěvníky z celého světa.

Erfurt toho má mnoho co nabídnout. Foto Steven Cozort/ Erfurt Tourismus Marketing GmbH
Erfurt toho má mnoho co nabídnout. Foto Steven Cozort/ Erfurt Tourismus Marketing GmbH

Erfurt byl kdysi vychvalován jako město věží s odkazem na vznešené věže 25 městských farních kostelů, 15 opatství a klášterů a deseti kaplí, které se táhnou až k nebesům. Zvláště pozoruhodné jsou katedrála Panny Marie a kostel svatého Severa, protože tyto dva mistrovské příklady německého gotického designu tvoří architektonický celek jako žádný jiný v Evropě. Kostelní věže dnes vrhají stín na láskyplně zrestaurované roubené domy a krásné renesanční budovy historického centra města, kde se každý rok koná jedna z nejlepších německých divadelních akcí pod širým nebem, Festival Cathedral Steps Festival.


Klášter sv. Augustina, kde Martin Luther strávil pět let svého života, kostel Predigerkirche a opevnění Petersbergské citadely jsou vynikajícími příklady středověké a moderní architektury. Erfurt ale zdaleka není jen městem sakrálních staveb, ale také městem mostů, z nichž nejznámější je most obchodníků, který má nejdelší řadu obydlených budov na jakémkoli mostě v Evropě. Budovy, ve kterých dnes sídlí umělecké galerie, vinárny a starožitníci. A chlapče, Erfurt umí párty! Středověk ožívá každé léto během Slavností kupeckého mostu na Starém Městě, slavností zahrnujících starodávná řemesla, dvorské milostné písně, šašky a pestrou paletu stánků.


Erfurt

Webové stránky: www.erfurt-tourismus.de


Spolková země: Durynsko


Tipy, zážitky a zkušenosti turistů z Durynska (67)


61 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page