top of page
Vyhledat

Kiel

Aktualizováno: 28. 1.

Kiel má dlouhou tradici stavby lodí a námořnictva, ale dnes je charakteristický svou živou studentskou scénou, uvolněným životním stylem a městským vkusem. V jeho moderním centru města to můžete pocítit stejně jako na Dänische Strasse, ulici s budovami z 19. století plné námořního kouzla.

Kiel: Schwedenquay s Ostseequay a kostel sv. Nikolaje ©DZT (Francesco Carovillano)
Kiel: Schwedenquay s Ostseequay a kostel sv. Nikolaje ©DZT (Francesco Carovillano)

Voda je dominantním prvkem tohoto města, kde si moře prorazilo cestu přímo do jeho středu. Kouzelnou námořní atmosféru můžete cítit, vidět a dýchat kamkoli: podél protáhlého fjordu Kiel, kolem přístavu nebo uprostřed ikonických kontejnerových jeřábů loděnic, které patří k největším v Evropě. Gorch Fock, dobře projetá cvičná loď a hvězdná atrakce na mezinárodních plachtařských akcích, je součástí městského panoráma stejně jako obrovské trajekty kotvící na nábřeží Skandinavienkai. Impozantní regata Kiel Week, každoroční mezinárodní festival plachtění, pevně upevňuje status města jako námořního centra severu.


Kolem dlouho zavedené nákupní ulice Dänische Strasse a pěší zóny Holstenstrasse se centrum města Kiel chlubí svou pulzující atmosférou. Věděli jste, že Kiel je hlavním hostitelským městem Šlesvicko-Holštýnského hudebního festivalu, jednoho z největších světových festivalů klasické hudby? Zámek Kiel, fjordy Kiel, budova opery a dokonce i loděnice Howaldt se zde promění v pohádková jeviště. Dokonce i městská muzea mají mezinárodní postavení. Kielský kanál je nejrušnější umělou vodní cestou na světě a spojuje město se Severním mořem. Stezka podél kanálu pro pěší a cyklisty je ideální pro dny ven a pro návštěvu restaurací, které nabízejí úžasný výhled na mnoho lodí, které proplouvají kanálem na cestě do velkého širého světa.


Kiel

Webové stránky: www.kiel-sailing-city.de


Spolková země: Šlesvicko-Holštýnsko


Tipy, zážitky a zkušenosti turistů ze Kielu a okolí (26)


140 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page