top of page
Vyhledat

48 hodin v Hamburku

Reprezentativní domy, křik racků i pohodová zábavní čtvrť. Jedno je jisté: na Hamburk nezapomenete! Vydejte se tedy s námi na vzrušující prohlídku.


Hamburk má všechno: jedinečnou architekturu, nespočet kanálů a mostů, nejslavnější německou párty míli, vynikající muzea. A pak je tu fantastický přístav. Aby se snad Hamburk nebral příliš vážně, každou chvíli tam sprchne. Takže si otevřete deštník a vyrazte na cestu.


Hamburk: Čtvrť Speicherstadt, budova Wasserschloss, UNESCO dědictví © Michael T. Meyers
Hamburk: Čtvrť Speicherstadt, budova Wasserschloss, UNESCO dědictví © Michael T. Meyers

1.den - Párty v Hamburku: čtvrť St. Pauli

Je známo, že v Hamburku se lidé rádi baví. Proto je tu čtvrť St. Pauli s legendární Reeperbahn, ústřední ulicí zábavní čtvrti a čtvrti červených luceren v centru Hamburku. Ráno se tedy vydáme na prohlídku této čtvrti, kolem módních obchodů, slavného hamburského rybího trhu a samozřejmě k molu Landungsbrücken. Zde si také zakoupíte lístky na plavbu po přístavu. Je to nutnost, protože výhled na město z vody je skutečně bombastický. Posilnit se můžete rybím závitkem, který Hamburčané rádi jedí, i vy jej tedy nezapomeňte ochutnat. Pak se vydejte do jedinečné skladištní čtvrti Speicherstadt. Ta je odtud v docházkové vzdálenosti.

Hamburk: Noční život na Reeperbahn v St. Pauli © DZT/Florian Frykowski
Hamburk: Noční život na Reeperbahn v St. Pauli © DZT/Florian Frykowski

Hamburk, nefalšované přístavní město

Nejnovější dominanta hanzovního města stojí prakticky v jeho čele: hamburská koncertní hala Elbphilharmonie. Výraznou koncertní halu vysokou 110 metrů navrhli architekti Herzog & de Meuron. Pojďme si ji tedy v rychlosti prohlédnout a poté se vydejme do historické přístavní čtvrti Speicherstadt. Žádná jiná část města neodráží svými novogotickými cihlovými budovami minulost tak působivě. Procházet se mnoha malými uličkami je skutečný zážitek, přejít přes nespočet mostů, a to vše s výhledem na největší historický skladištní komplex na světě. Proto je Speicherstadt od roku 2015 zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Po prohlídce budete dozajista unavení, dejte si proto někde příjemnou večeři a naberte síly na další den.

2. den – Nejen nakupování v Hamburku


Druhý den pobytu v Hamburku na vás čeká Miniatur Wunderland ve čtvrti Speicherstadt: v tomto působivém zábavním parku si prohlédnete více než 1 000 modelů vlaků, 263 000 figurek a 9 250 autíček. Poté se vydejte na nenáročnou procházku do Jungfernstieg. Tato oblíbená historická promenáda se nachází přímo na břehu jezera Binnenalster. Najdete zde řadu kaváren, restaurací a obchodů. Je čas na oběd!

Hamburk: Park Miniatur Wunderland, nádraží Altona in Hamburg © Miniatur Wunderland
Hamburk: Park Miniatur Wunderland, nádraží Altona in Hamburg © Miniatur Wunderland

Máte možnost si vybrat, jak chcete strávit odpoledne: Pokud rádi navštěvujete kostely, můžete si prohlédnout hlavní kostel svatého Michaela, další dominantu hanzovního města. Milovníci umění by měli navštívit Deichtorhallen mezi centrem města a nejnovější hamburskou čtvrtí HafenCity. Je to jedna z největších evropských výstavních síní pro současné umění a fotografii. Historické budovy s ocelovými a skleněnými konstrukcemi jsou samy o sobě architektonicky fascinující. Za návštěvu stojí také expozice v Hamburger Kunsthalle: významné sbírky sahají od středověku až po současné umění.


Máte ještě chuť na podvečerní procházku? Pak se vydejte do Blankenese. Tato čtvrť patří k nejdražším a nejkrásnějším ve městě na Labi. Ze 75 metrů vysokého vrchu Süllberg je obzvlášť krásný výhled na Labe, na ruch na řece, či areál Airbusu ve Finkenwerderu. Čtvrť s klikatými ulicemi s mnoha schody je ideální pro dlouhé procházky. Poté si můžete vychutnat večeři v portugalské čtvrti v blízkosti mola Landesbrücken. A poslední noc nezapomeňte oslavit v St Pauli!

Hamburk: Jezero Binnenalster s radnicí a kostelem sv. Mikuláše © DZT/Francesco Carovillano
Hamburk: Jezero Binnenalster s radnicí a kostelem sv. Mikuláše © DZT/Francesco Carovillano


25 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page