top of page
Vyhledat

12 přírodních zážitků pro děti v Německu

Aktualizováno: 29. 1.

Vyhoupněte se ze svých houpacích sítí. Německé lesy a pole čekají na dobytí. S těmito 12 tipy dopřejete svým dětem zážitky, které si budou pamatovat.


Osel Trekking

Berchtesgaden

Možná byste rádi šli na pěší túru, ale vaše děti si myslí, že turistika je hloupost? Tak co třeba oslí trek? S kamarádem s dlouhýma ušima po boku se z vás rychle stanou kamarádi na turistiku. Oslí túry se konají například v Bavorském lese, u Baltského moře nebo v Durynsku.

Zažijte přírodu naboso

Bosá stezka

Barefoot a dobrodružné parky jsou zábavou pro děti i rodiče. Stimulují smysly a vyvolávají smích a úžas. Existují po celém Německu. The Přírodní dobrodružný park Zauberland u jezera Kinzig s domy na stromech a nebeskými žebříky určitě stojí za prozkoumání. A v Bavorský les ve Spiegelau mohou děti „porozumět lesu hrou“ na deseti stanovištích po trase. Mezitím čeká na návštěvníky všech věkových kategorií osvěžující masáž nohou v parku Barefoot v Ötisheimu v Bádensku-Württembersku.

Od orlů k bažantům

Každý ví, jací jsou divočáci, opice a tygři. Ale je opravdu vzrušující sledovat ukázku dravých ptáků. To je možné například v ptačích parcích, jako je např Weltvogelpark v Lüneburg Heath nebo Alte Fasanerie Wildlife Park v Hanau v Hesensku.

Noční procházka

Hvězdná obloha

Nebyl to právě teď netopýr? A kdo dělá ten děsivý křik? To a mnohem více mohou děti zažít na noční túře. Tyto jsou nabízeny na přírodní parky v mnoha státech po celém Německu.

Na hausboatu nebo lodi

Dovolená na hausboatu

Dovolená na hausboatu nebo výlet na raftu je vzrušující, ale také znatelně pomalejší než pádlování na kánoi. A co je nejdůležitější, děti se cítí jako dobrodružný „Huckleberry Finn“ ze slavného románu Marka Twaina. Raftovat můžete například v Braniborsku, Meklenbursku-Předním Pomořansku a také v Porúří.

Lezení přes les a koruny stromů

Přírodní park

Lesní lezecké parky a lanová centra najdete v mnoha německých státech. Většina z nich vede lesem od stromu ke stromu. Zpestřením jsou horolezecké túry různé obtížnosti, lanové dráhy a dětská hřiště. Lesní lezecké parky najdete např. ve Velert-Langenberg, v Leinenu na Mosele, na ostrov Rujána a v dobrodružném lese Ederndorf ve franckém Seelandu.

Tajná mise plážového detektiva

Pláž neslouží jen ke stavění hradů, je také živá. Děti mohou z první ruky zjistit, kdo přesně tam žije, v rámci ekologického vzdělávacího programu „Staň se plážovým detektivem“, který nabízí Ozeanum ve Stralsundu.

Sklizeň jablka, jezte jablka

Sklizeň jablek

Lezení po stromech, mlsání jablek: časný podzim je v Německu obdobím sklizně jablek, zejména na sadech v Hesensku nebo Braniborsku. Zábava pro celou rodinu, zejména proto, že jablečný mošt se často vyrábí a následně si ho vychutnává.

Připojte se k Heidi v Alpách

Berchtegaden Land

V Allgäu je stále tradičně obhospodařováno mnoho alpských pastvin. Fantastickým zážitkem pro děti je strávit den na alpských pastvinách. Společně s horským vůdcem mohou děti navštívit vysokohorskou pastvinu a při pohledu přes rameno farmářky se mohou dozvědět mnoho zajímavých věcí o přírodě, zvířatech a životě na vysokohorské pastvině.

Labyrint kukuřičného pole: Chybovat je lidské

Kukuřičné bludiště

Děti milují bludiště z kukuřičných polí. Při hledání správné cesty se hodně hihňá a směje. Mnoho bludišť z kukuřičných polí najdete například v oblasti Porýní-Mohan, ale najdete je také v Porýní-Falcku, Bádensku-Württembersku nebo Durynsku.

Stezka korunami stromů Skywalk v Allgäu

Skywalk

Pokud jste na dovolené s rodinou v Allgäu, měli byste určitě navštívit Cesta korunami stromů Skywalk: Tento přírodní dobrodružný park s konstrukcí visutého mostu se nachází v nadmořské výšce 1000 metrů a je také bezbariérový. Chodníky jsou volně plovoucí, což znamená, že stezka korunami stromů je neustále v pohybu. A pokud to není dostatečně vzrušující, z vyhlídkové plošiny máte také vynikající výhled na Allgäu, Alpy a Bodamské jezero.

Vodopádová turistika

Vodopádová turistika

Vodopády jsou velmi působivé a pro děti úžas inspirující. Jakmile je cíl jasný, ti nejmenší si nestěžují, ani když jsou na túrách. Mnoho vodopádů najdete v Jachenau, například v bavorském Tölzer Land. Za vidění stojí také Lech Falls poblíž Füssen v Allgäu a Vodopád Urach mezi Stuttgartem a Kostnicí. Několik vodopádů se nachází také v Sasku, například vodopády Blauenthaler, Tiefenbach nebo Beuthenfall.

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント

5つ星のうち0と評価されています。
まだ評価がありません

評価を追加
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page