top of page
Vyhledat

Wolfsburg

Aktualizováno: 28. 1.

Wolfsburg ve své krátké, ale bohaté historii zažil mnoho průkopnických momentů v oblasti urbanismu v nově založené Spolkové republice Německo. Město je typickým a úspěšným příkladem plánovaného městského rozvoje a jeho historie je neodmyslitelně spjata s Volkswagen AG.

Wolfsburg: Autostadt ©DZT (Francesco Carovillano)
Wolfsburg: Autostadt ©DZT (Francesco Carovillano)

Wolfsburg je jedním z mála nových německých měst založených v první polovině 20. století a bylo koncipováno na rýsovacím prkně v mnohem větší míře než kterékoli jiné město či město v celé zemi. To znamená, že město také vytvořilo prostor pro řadu mimořádných staveb, jako je divadlo Hanse Scharouna, Art Museum a vědecké centrum Phæno navržené oceňovanou architektkou Zahou Hadid, která vytvořila jedinečný objekt svého druhu. dílo dechberoucí drzosti zde. Další hlavní atrakcí Wolfsburgu je Autostadt, automobilový výstavní komplex a centrum excelence, které otevřela společnost Volkswagen AG na 25hektarovém prostoru parků a jezer.


Muzeum umění ve Wolfsburgu bylo otevřeno v roce 1994 a má za sebou již velké množství významných výstav. Outletové obchody ve městě jsou jako vnitřní město útočiště pro lovce výhodných nabídek. Ale předpokládat, že Wolfsburg nemá nic „starého“, by bylo špatné. Zámek Wolfsburg je renesanční stavbou ze 13. století, zámek Neuhaus je středověký hrad s vodním příkopem a zámek Fallersleben byl dokončen v roce 1551. Je také příjemné poznamenat, že starý pivovar Fallersleben je otevřen každý den v roce kromě jednoho. To vám dává 364 příležitostí navštívit Wolfsburg a u vychlazeného piva přemýšlet o mnoha fascinujících stránkách města.


Wolfsburg

Webové stránky: www.wolfsburg.de


Spolková země: Dolní Sasko


Tipy, zážitky a zkušenosti turistů z Wolfsburgu a okolí (93)


22 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page