top of page
Vyhledat

TOP 6 lyžařských oblastí v Německu, která si zamilujete

Aktualizováno: 26. 3. 2023

Od začátečníků po pokročilé lyžaře jsou v Německu sjezdovky, kde se zapotí i profíci. Nicméně, kde jsou? Přehled: 6 německých provincií a jejich sněhové zóny.


Pokud byste chtěli nazout lyže a závodit na svahu v Německu: pojďme na to! Dostatek lyžařských středisek je v Hesensku, Sasku, Dolním Sasku, Severním Porýní-Vestfálsku a především v Bavorsku a Bádensku-Württembersku.


Bavorsko

Nová lanovka na Zugspitze, 12/2017
Nová lanovka na Zugspitze, 12/2017 • Foto: ivca11, turistika.cz

Zugspitze, Hochwanner, Watzmann: Nejvyšší hory Německa se nacházejí ve spolkové zemi Bavorsko, především 2962 metrů vysoká Zugspitze. Není proto divu, že Bavorsko je jedním z nejvýznamnějších regionů zimních sportů vůbec. Těšit se můžete na dobrých 843 kilometrů sjezdovek a kolem 600 lyžařských vleků.


V nejvýše položené lyžařské oblasti Německa kolem Zugspitze ve východních Alpách na vás čeká 20 kilometrů sjezdovek se zárukou sněhu. Mimochodem, až do lyžařského areálu se můžete dopravit 80 let starou ozubnicovou železnicí.


Mezi známé lyžařské areály patří lyžařské areály Steinplatte/Winkelmoosalm, Waidring/Reit im Winkel a lyžařské areály Arber. The Allgäu je také skvělým místem pro lyžaře. V létě tu najdete průzračné horské řeky a bujné louky a v zimě se promění v lyžařské ráje. Například lyžařský areál Zwei-Täler Ofterschwang-Gunzesried nabízí 18 kilometrů sjezdovek pro začátečníky i profesionály.Hesensko

 Gersfeld: Pohled z Wasserkuppe v Rhön při západu slunce
Gersfeld: Pohled z Wasserkuppe v Rhön při západu slunce ©Feriendorf Wasserkuppe (Boris Kiauka)

Když pomyslíte na Hesensko, možná vás napadne jen atraktivní finanční metropole Frankfurt nad Mohanem. Hesenská krajina je však také charakteristická několika horskými pásmy a tyto hory nabízejí dobré možnosti zimních sportů.


Ať už jde o běžecké lyžování, snowboarding, sáňkování nebo klasické lyžování, celkem mají příznivci zimních sportů k dispozici kolem 60 kilometrů sjezdovek.


Mezi nejznámější oblasti zimních sportů patří Vogelsberg, Odenwald, Upland, Rhön a Taunus. Nejdelší sjezdovky najdete na 880 metrů vysokém Grosser Feldbergu, nejvyšším vrcholu Taunus. Největší lyžařský areál je Willingen, tady se dá lyžovat i když jinde není sníh. Na běžkaře navíc čeká kolem 100 kilometrů běžeckých tratí. Oblast s nejspolehlivějším sněhem je Wasserkuppe v Rhön. Největší lyžařský areál je zde Kreuzberg.


Sasko

Spolková země Sasko je známá množstvím hradů a zámků, okouzlující krajinou a samozřejmě hlavním městem Drážďany. Ale v Sasku si také můžete užít skvělé lyžování:


Mezi Drážďany a Norimberkem leží Krušné hory s nejvyšší horou Saska Fichtelbergem. Krušné hory jsou skvělé i pro pěší turistiku, ale v zimě spolehlivě zasněžené severní svahy obsazují lyžaři. Sjezdovky kolem této 1215 metrů vysoké hory ve ski areálu Fichtelberg patří k nejlepším v Sasku.


Zde se mimochodem nachází také nejvýše položené město Německa, lázeňské středisko Oberwiesenthal a oblast zimních sportů číslo jedna v Sasku. Celkem ale mají lyžaři k dispozici kolem 70 kilometrů sjezdovek. Mezi zimní sportovní destinace v Krušných horách patří také Lößnitz, Oberlausitz a Schöneck.


Dolní Sasko


Hezké univerzitní město Göttingen je součástí Dolního Saska stejně jako Wilhelmshafen u Severního moře a nízké pohoří, tzv. Harz. Je to největší zimní sportovní destinace v severním Německu. A i když sjezdovky v severním nízkém pohoří nejsou tak dlouhé a strmé jako Alpy, i pokročilí lyžaři zde najdou řadu náročných sjezdovek.

Celkem 13 alpských lyžařských areálů s 53 sjezdovkami, 39 sáňkařskými dráhami a 500 km běžkařských tratí slibuje spoustu zábavy. Například sjezdovka je na Wurmbergu se čtyřmi kilometry zvlášť dlouhá a do lyžařského střediska u Braunlage vede lanovka. V Horním Harzu najdete také dobré podmínky pro lyžování nebo snowboarding. Nahoru jede další lanovka Bocksberg poblíž Hahnenklee.

Na Sonnenbergu poblíž St. Andreasberg je také několik lyžařských vleků. Oblíbená je také oblast kolem Snow Dome v Bispingenu. Pro ty, kteří preferují klidný lyžařský trek, jsou také ideální zasněžené lesy v pohoří Harz.


Bádensko-Württembersko


Černý les se nachází na jihu Německa u hranic s Francií. Známý svými malebnými vesničkami a krásnou přírodou poskytuje perfektní kulisu pro letní i zimní dovolenou. Lyžaři jsou zde také na správném místě, protože Feldberg ve Schwarzwaldu je s necelých 1500 metry nejvyšší horou Bádenska-Württemberska, následuje Herzogenhorn ve výšce asi 1400 metrů. Proto není divu, že Feldberg je také jednou z nejlepších lyžařských destinací ve státě.


V Albstadt-Tailfingen jsou rozsáhlé sjezdovky vhodné pro rodiny s dětmi, také pro après-ski a turistiku na sněžnicích. Celkem Bádensko-Württembersko nabízí 229 kilometrů sjezdovek a má kolem 300 lyžařských vleků. Lyžařské oblasti Feldberg/Seebruck a také Unterstmatt, Haldenköpfle a Hofeck jsou velmi dobře hodnoceny.


Dobrým místem pro rodiny je Mehliskopf a lyžařský areál Salzwinkel. Pokud byste chtěli strávit den bez lyžování, navštivte město Freiburg. Stejně krásné: krásné město Calw.


Severní Porýní-Vestfálsko


Pro návštěvníky je zvláště atraktivní Zimní sportovní aréna v Sauerlandu, která se táhne od Sauerlandu do regionu Siegerland-Wittgenstein. S více než 120 sjezdovkami pro lyžování, snowboarding a sáňky nabízí region největší sněhovou zábavu na sever od Alp. Zimní sporty jsou ve většině let možné od prosince do března na sjezdovkách, z nichž většinu lze zasněžovat umělým sněhem. Lyžování zde však není zábavou pouze ve dne. Na 60 osvětlených sjezdovkách je až do pozdních večerních hodin stále velký ruch, který prodlužuje lyžařskou zábavu. I milovníci sáňkování se zde mohou vyřádit na dvou vlastních osvětlených sjezdovkách. Síť běžeckého lyžování o délce více než 400 km nabízí také pobídku. Tratě jsou upravovány pro klasickou i volnou techniku. Kromě arény zimních sportů, Eifel a Bergisches Land jsou vhodné zejména pro celou rodinu se svými menšími lyžařskými areály a příznivými cenami.

46 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

留言

評等為 0(最高為 5 顆星)。
暫無評等

新增評等
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page